Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ayasofya "Yeni 7 Harika'ya" Aday

Merkezi İsviçre'de bulunan ''Yeni 7 Harika Vakfı'', dünyanın yeni 7 harikasını seçmek için hazırladığı listede Ayasofya'ya da yer verdi. Ayasofya'nın aday olduğunu gösteren ''Yeni 7 harika Balonu'', müze önünde düzenlenen törenle uçuruldu.

Sabah Gazetesi
Ayasofya "Yeni 7 Harika'ya" Aday

erkezi İsviçre'de bulunan ''Yeni 7 Harika Vakfı'', dünyanın yeni 7 harikasını seçmek için hazırladığı listede Ayasofya'ya da yer verdi. Ayasofya'nın aday olduğunu gösteren ''Yeni 7 harika Balonu'', müze önünde düzenlenen törenle uçuruldu. Yaklaşık 30 metre yükselen balonun ipi daha sonra müze önündeki bir direğe bağlandı.

Yeni 7 Harika Vakfı tarafından oluşturulan ve 21 aday eserin yer aldığı ''yeni 7 harika'' listesinde Ayasofya da yer alıyor. Yetkililer, Yeni 7 Harika Vakfının amacının, dünya kültür mirası varlıklarının korunması için küresel duyarlılığı oluşturmak olduğunu kaydettiler.

Dünyanın ''Yeni 7 harikası'' için internette www.new7wonder.com adresinden, 1 Ocak 2007'de sona erecek oylamaya katılınabileceği belirtildi.

Adaylar arasında Ürdün'deki Petra kenti, Çin Seddi ve Roma'daki Colesseum'un yanı sıra Paris'teki Eyfel Kulesi, New York'taki Özgürlük Anıtı ve Sydney'deki opera binası da yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ayasofya-yeni-7-harikaya-aday_48292.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!