Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ayazağa'ya 2 Milyar Liralık Yatırım

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, bu yıl üretecekleri konut sayısının ticari ünitelerle birlikte 25 bin, yıl sonunda 30 bini bulacağını bildirerek, ''halka arz geliriyle en az bunu yapacağız. Burada ağırlığı deprem ve kentsel dönüşüm projelerine vereceğiz'' dedi.

NTVEmlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, bu yıl üretecekleri konut sayısının ticari ünitelerle birlikte 25 bin, yıl sonunda 30 bini bulacağını bildirerek, ''Halka arz geliriyle en az bunu yapacağız. Burada ağırlığı deprem ve kentsel dönüşüm projelerine vereceğiz'' dedi. Kurum, Emlak Konut olarak şu ana kadar arsa satışı karşılığı 42 bin 710, kamu ihale kanunuyla da 9 bin 28 konut olmak üzere 51 bin 738 konut yaptıklarını, 3 bin 500 ticari üniteyle birlikte toplam ürettikleri konut sayısının 55 bini geçtiğini söyledi.        

2010 yılına baktıklarında ise ticari ünitelerle birlikte şu ana kadar 25 bin konut ürettiklerini, yıl sonunda rakamın 30 bini bulacağını ifade eden Kurum, ''Halka arz geliriyle de en az bunu yapacağız. Burada ağırlığı deprem dönüşüm ve kentsel dönüşüm projelerine vereceğiz. Yüzde 10-15 deprem dönüşüm, biraz kentsel dönüşüm, biraz yeni alanlarda yerleşim olmak üzere projelerimizi dağıtacağız'' diye konuştu.
        
''Avrupa ve Körfez ülkelerinde Road Show'a çıkacağız''

Emlak Konut GYO'nun 1 milyar 875 milyon lira olan ödenmiş sermayesini 2,5 milyar liraya çıkardıklarını, bunun yüzde 25'ini halka arz edeceklerini anımsatan Kurum, şunları söyledi:   

''Yurt dışında da Road Show'lara çıkacağız. Road Show Avrupa'da ve Körfez ülkelerinde olacak. İngiltere'den tutun da Arap ülkelerine kadar bizim ne zaman halka arza çıkacağımızı bekleyenler var. Halka arzı bizle iş yapanlar da soruyor. Yatırımcı için bunun güzel bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum.''
     
''Ayazağa 2 milyar liralık bir proje olacak''

Halka arz öncesi Ayazağa'da çok büyük proje yaptıklarını da anlatan Kurum, ''Orada 200 dönüm üzerinde hasılat paylaşımı ihaleye çıkacağız. Toplam 2 milyar liralık bir proje olacak'' dedi. Bölgede hastane ve stat bulunduğunu, orada kendiliğinden kentsel dönüşüm oluştuğunu ifade eden Kurum, projenin Levent, Büyükdere, Maslak arasında çalışan insanların konut ihtiyacına cevap vereceğini, İTÜ çalışanlarından da konutla ilgili kendilerine talep geldiğini aktardı.  

Deprem dönüşüm projeleriyle ilgili olarak geçtiğimiz günlerde TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın katılımıyla Boğaziçi Üniversitesi ile Kandilli'de toplantı yaptıklarını ifade eden Kurum, ''Orada üniversitemizden bir talepte bulunduk. İstanbul'daki hasarlı yapıların tespitiyle alakalı Boğaziçi Üniversitesi ile çalışmaya başlanacak. Bu çalışma olduktan sonra önümüze bir tablo çıkaracağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bunu 2-3 bölgede yaptı. Hepsini birleştirip ortaya bir harita koyacağız. Haritadan sonra da artık bıçak gibi kesecek kararların alınması lazım'' diye konuştu.    

''İstanbul Finans Merkezi'nin inşaatına başlıyoruz''

İstanbul Finans Merkezi'nin inşaatına da bir ucundan başlayacaklarını belirten Kurum, ''Hasılat paylaşımı olarak verdiğimiz, lojistik, finans merkezini destekleyici sigorta gibi daha küçük kuruluşların yer alacağı birimlerin inşaatına başlıyoruz. Diğerleri de projelendirme aşamasında...'' dedi. İstanbul'u temsil eden bölgesel makro bir plan olmasını istediklerini ifade eden Kurum, her türlü planlamayı yaptıklarını kaydetti. Kurum, ''Projede otel de yer alıyor. Burası 8 saat değil, 24 saat yaşasın istiyoruz, bu şekilde projelendiriyoruz. Burada yer alacak binalar güneş, toprak gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanacak şekilde tasarlanacak'' diye konuştu.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ayazagaya-2-milyar-liralik-yatirim_82376.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!