Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AYD, AVM Sektörünün Yüzde 50’sini Temsil Ediyor

Kasım ayı sonunda Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’ni (AYD) kurma kararı alan 16 kurucu üyenin girişimi ile başlatılan kuruluş çalışmaları resmen tamamlandı. AYD’nin kuruluş çalışmaları ile birlikte, kurumsal üyelerin temsil ettiği halen faaliyet göstermekte olan 55 AVM derneğin üyesi oldu. 16 AVM’nin de inşaatının tamamlanması ile birlikte

yapi.com.tr
AYD, AVM Sektörünün Yüzde 50’sini Temsil Ediyor

Kasım ayı sonunda Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’ni (AYD) kurma kararı alan 16 kurucu üyenin girişimi ile başlatılan kuruluş çalışmaları resmen tamamlandı. AYD’nin kuruluş çalışmaları ile birlikte, kurumsal üyelerin temsil ettiği halen faaliyet göstermekte olan 55 AVM derneğin üyesi oldu. 16 AVM’nin de inşaatının tamamlanması ile birlikte 2009 sonunda üye olacakları açıklandı.

AYD üyeleri, Ocak ayı içerisinde gerçekleştirdikleri AVM Sektörü Arama Konferansı ile sektörün geleceği ve AYD’nin çalışmaları ile ilgili hedefleri belirlemişlerdi. AYD bünyesinde oluşturulan 6 çalışma grubu tarafından hazırlıkları yapılan, eğitim, araştırma, seminer, pazarlama ve mevzuat ile ilgili projeler önümüzdeki günlerde açıklanacak.

AYD üyelerinin yönetim kurulu, 7’si asil olmak üzere 12 üyeden oluşuyor. AYD’nin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ise Hakan Kodal oldu.

AYD üyelerinin temsil ettiği faaliyetteki AVMlerin toplam kiralanabilir alanı yaklaşık 2.000.000 m2’ye, sektör içerisindeki temsil payı ise yaklaşık yüzde 50’ye ulaştı.

AYD üyeleri arasında Acteum, Corio Türkiye, ECE Türkiye, Eria Gayrimenkul, Foruminvest, Metro, AVM/MFI Partners, Multi Turkmall, Redevco, Retfund Gayrimenkul, Taurus Eurasia, Tulpian gibi yabancı kurumların yanısıra, Eczacıbaşı, Dati, Doğuş, Eroğlu, Fiba Holding, Gül İnşaat, Gordion, İş GYO, Krea, Sinpaş Yatırım, Tahincioğlu, Tepe Emlak ve Zorlu Gayrimenkul gibi yerli kurumlar bulunuyor.  

Akmerkez, MetroCity, Nautilus, Kanyon, Capacity, Palladium, Galleria, Neo’nun yanısıra Carrefour, Forum, M1, Real, Migros Alışveriş Merkezleri AYD üyelerinin yatırımcısı veya yöneticisi olduğu 55 AVM içerisinde yer alıyor.

Daha önce GYODER ve ULI (Urban Land Institute) Türkiye’nin kurucu başkanlığını yapan Kodal, halen Krea Grubu’nun İcra Kurulu Başkanlığı’nın yanısıra, 45 bin üyeye sahip ULI’nin global yönetiminde yer almakta.

Diğer Yönetim Kurulu Üyeleri; Levent Eyüboğlu (Multi Turkmall), Koray Özgül (Corio) , Gündüz Bayer (Metro Group), Coşkun Bedük (Eczacıbaşı-EİS), Ulvi Süvarioğlu (Dati Holding), Serhan Civelek  (Sinpaş Gayrimenkul), Ramadan Kumova (Eroğlu Yapı), Nuri Şapkacı (ECE Türkiye), Levent Ergül (Zorlu Gayrimenkul), Anthony Khoi (Retfund Gayrimenkul) ve Ertan Dal (Taurus Euroasia Gayrimenkul) dan oluşmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ayd-avm-sektorunun-yuzde-50sini-temsil-ediyor_66473.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!