Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“AYDEM İşini Yapsın, Ölüdeniz'e Yakışmıyor”

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Muğla Fethiye'de özellikle AYDEM'in altyapı sorununu çözememesi ve 2019 yılında elektrik tellerine takılarak ölen paraşütçülerle gündeme gelmesi turizmcileri isyan ettirdi.

yapi.com.tr
“AYDEM İşini Yapsın, Ölüdeniz'e Yakışmıyor”

Dünyaca ünlü Ölüdeniz'de AYDEM'in yer altı çalışması yapmamasına turizmcilerden tepki geldi. Fethiye Otelciler Birliği Üyesi ve Majesty Tuana Genel Müdürü Nurkaya Gündoğdu, Ölüdeniz'e bu görüntüler hiç yakışmadığını söyleyerek konuyla ilgili açıklamalarda buldundu. OdaTV’den Murat Sökdü’nün haberine göre; Gündoğdu; ”Ülkemizin gözbebeği Ölüdeniz'de Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Biyolojik Arıtma Tesisi işletmeye alındı. Emeği geçen herkese bölgede yaşayan bir vatandaş olarak teşekkür ederiz. Hiçbir alt yapısı bulunmayan Çamköy, Karaçulha, Çiftlik, Kargı ve Yanıklar kanalizasyon hattının da ivedilikle çalışmalara başlanması Fethiye Körfezi’nin ve yeraltı sularımızın korunması açısında çok önemlidir. Yurdumuzun tanıtım filmlerine ve fotoğrafların da yer alan Ölüdeniz’in çok önemli çözülmesi gereken konuları var" diyerek turizm sektörünün ötelendiğini ifade etti.

"AYDEM İşini Yapsın, Bölgeye Yakışmıyor”
Gündoğdu sözlerine şu şekilde devam etti: "Bunların başında Babadağ teleferik projesinin hızla devam ettiği şu günlerde, projenin tamamlanması ile atlama sayısındaki artışların olacağı bilinerek AYDEM’in yıllardır hayata geçiremediği elektrik aydınlatma tellerinin yer altına alınması. Atlayan sporcular için can ve mal güvenliği tehlikesi yaratmakla birlikte görsel kirliliğe neden olduğu da aşikardır. Ölüdeniz de ulaşım ve park sorunlarını çözülmesi adına seyir tepesinden başlayarak Faralya yolunun başlangıcı sayılan varyantın üstüne bağlanacak üst yol çalışmasının ivedilikte projelendirilip hayata geçirilmesidir. Bu proje ile birlikte yani yapılacak yolun kıyılarında günübirlik kendi arabaları ile tatile gelen misafirlerimiz için, otomobil park cepleri oluşturabilir. Bu park alanlarının merkezdeki trafiğin rahatlamasında, insanların Plaja kolay ulaşmasına ve kaldırımlarım kullanabilmesi adına çok önemlidir."

"Makus Kaderimizi Beklemek Yerine"
Nurkaya Gündoğdu; "Çalış plajı, Koca Çalış bölgesini de içine alan, Karataş plajı dahil edilerek birbirine bağlanması, sahil bandı projelendirilip çağımıza uygun yürüyüş yolları, park ve bahçe düzenlemeleri, bisiklet yolları, kent yaşam elementleri ve biraz da sanatsal objeler kullanılarak çok güzel cazibe merkezi haline getirilmelidir. Bu proje ile birlikte güzel Fethiye’ye muhteşem katkı sağlanacaktır. Projenin hayata geçmesiyle o bant üzerinde olan, misafirlerimize hizmet veren dükkanlar kendiliğinden değişecek ve kalite artacaktır. O bölgedeki otellerimizin doluluğuna direkt artacak kaliteli turist gelmesi sağlanarak esnafımızın yüzü gülecektir. Paydaşlar ile konu görüşülerek makus kaderimizi beklemek yerine, hep birlikte kaderimize yön verebiliriz. Çalış plajımız bunu hak ediyor, Çalış halkı ,esnafı, derneğimiz ve diğer STK lar bu projeye destek olacaklardır.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aydem-isini-yapsin-oludenize-yakismiyor_173742.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!