Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aydın Boysan’la ‘Şerefe’

Gazeteci yazar ve mimar Aydın Boysan; 89. yaşını bu akşam saat 19.00 - 21.30 saatleri arasında Çiçek Bar’da düzenlenecek bir partiyle kutluyor. Boysan’ın anılarının yer aldığı “Şerefe” adlı son kitabının hediye edileceği partide Nebil Özgentürk’ün, Aydın Boysan’ın çilingir sofrasına konuk olan dostlarının onun hakkındaki sözlerinden yola çıkarak

Cumhuriyet Gazetesi
Aydın Boysan’la ‘Şerefe’

Gazeteci yazar ve mimar Aydın Boysan; 89. yaşını bu akşam saat 19.00 - 21.30 saatleri arasında Çiçek Bar’da düzenlenecek bir partiyle kutluyor. Boysan’ın anılarının yer aldığı “Şerefe” adlı son kitabının hediye edileceği partide Nebil Özgentürk’ün, Aydın Boysan’ın çilingir sofrasına konuk olan dostlarının onun hakkındaki sözlerinden yola çıkarak düzenlemesini yaptığı kısa film de gösterilecek. Gecenin devamında Fazıl Say, Genco Erkal ve Zuhal Olcay’la birlikte Fazıl Say’ın “Nâzım Oratoryosu”nu seslendiren, “Carmina Burana” adlı operada, bariton sololarının yanı sıra kontrtenor soloları da seslendirerek dünyada bir ilke imza atan opera sanatçısı Güvenç Dağüstün de bir konser verecek. Efe Rakı’nın sponsorluğunda, Aydın Boysan’ın favori içkisi rakı ve çerez ikramının yer alacağı partiye Boysan’ı seven herkes davetli.

Türkiye Mimarlar Odası’nın kurucuları arasında yer alan yönetim kurulu üyeliği, ilk genel sekreterlik ve İstanbul şube başkanlığı da yapan Boysan, 1957-1972 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ders verdi. Ulusal ve uluslararası mimarlık yarışmalarında ödüller kazandı. Kendi kitaplarını basmak için Bas Yayınları’nı kurdu (1984-1993). Aralıksız olarak on yıl Hürriyet ve üç yıl Akşam gazetelerinde köşe yazıları yazdı. Tatlı sohbeti ve rakı erbablığıyla da tanınan Boysan, “Mizah Paldır Güldür”, “Yalan”, “Söylesem Bir Türlü”, “Yıl 2046 Uzay Anıları”, “Sev ve Yaşa”, “Felekten Bir Gün”, “Uzun Yaşamanın Sırrı”, “Binbir Yaşam Sahnesi”nin de aralarında bulunduğu onlarca kitabın da yazarı. (Çiçek Bar: 0 212 244 26 19)

http://www.yapi.com.tr/haberler/aydin-boysanla-serefe_69927.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!