Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

AYİD Mehmet Sadıkoğlu ile Devam Edecek

7 Mart Cumartesi günü yeni yönetim kurulunu belirlemek için genel kurula giden Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİD), Mehmet Sadıkoğlu’nu yeniden yönetim kurulu başkanı olarak seçti.

yapi.com.tr
AYİD Mehmet Sadıkoğlu ile Devam Edecek

250 üyenin katıldığı genel kurulda, son günlerin gündem maddesi yabancılara konut satışı da mercek altına alınarak konuyla alakalı çözüm önerileri geliştirildi. Dünyanın en iyi dördüncü alışveriş caddesi olan ve kentsel dönüşümün İstanbul’daki merkezi sayılabilecek Bağdat Caddesi’ndeki yabancıya konut satışının hızlanması için AYİD, yurt dışında fuarlara katılacak üyelerine tam destek verecek.

Mütekabiliyet yasasının onanmasından sonra 2014 yılında yabancıya 17 bin 104 konut satışı gerçekleştiğini anımsatan Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sadıkoğlu; ancak satışların gerçekleştiği bölgeler ve satış rakamları incelendiğinde özellikle İstanbul Avrupa yakasında genellikle pahalı olmayan projelere ilgi olduğuna dikkat çekti. Sadıkoğlu, reklam ve pazarlamasının yeterince yapılmaması nedeniyle Anadolu yakasına, özellikle de Bağdat Caddesi ve çevresine yabancıların ilgisinin yok denecek kadar az olduğunu kaydetti.

Yurt dışında temsil büroları açılmalı

4 milyar doları bulan yabancıya konut satışını daha da arttırmayı ve Bağdat Caddesi’ni bir çekim alanına dönüştürmeyi hedeflediklerini belirten Mehmet Sadıkoğlu, “Yurtdışındaki gayrimenkul fuarlarına AYİD olarak katılma kararı aldık. Çünkü Anadolu yakasında yabancıya satış hâlâ düşük seviyelerde. Bu yüzden AYİD, hem tanıtım hem de pazarlama adına tüm üyelerine destek verecek” dedi. 50 metrekare ve üzerinde kiralanan fuar alanına yapılan 10 bin dolara kadar devlet desteğinin inşaat sektörü adına sevindirici olduğunu söyleyen Mehmet Sadıkoğlu, “Yurtdışındaki alıcıya ilk elden ulaşabilme kabiliyetindeki organizasyonel eksikliğimiz ve buradaki aracılar nedeniyle kaybettiğimiz yüzde 15 civarındaki komisyonlar, önümüzdeki en büyük engel. Devlet bu hususta yurt dışında temsil büroları açarsa, inanıyoruz ki hem satış hem de ülke reklamı açısından önemli bir katkı olur” dedi ve ekledi:

“AYİD, Bağdat Caddesini ve çevresini yurt dışında fuarlarda pazarlayacak ve öncelikle üyelerinin ürünlerinin satışı konusunda profesyonel danışmanlık yapacak. Çok kısa zamanda özellikle Kadıköy, yabancıların ilgi odağı olacak ve bu, Maltepe ve Kartal’a da sıçrayacak”.

AYİD'in Yeni Yönetim Kurulu

Genel kurul sonucunda yeniden belirlenen AYİD’in yönetim kurulu listesi şu şekilde:

Mehmet Sadıkoğlu
Hakan Şişik
Yiğit Tavukçuoğlu
Osman Naci Kitaplıoğlu
Faruk Tever
Fehmi Öztürk
Mehmet Yılmaz Öncel
Mehmet Kılıç
İlker Kayabeyoğlu
Gökhan Ekşioğlu
Mehmet Ali Uzunal
Bülent Kaya
Ergün Polat
Sinan Çakıroğlu
Merih Demirli
Oğuz Toprak

http://www.yapi.com.tr/haberler/ayid-mehmet-sadikoglu-ile-devam-edecek_129521.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!