Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AYM Boğaz'daki Alandan Vazgeçti

Anayasa Mahkemesi’nde görev yapan hakimlerin ağırlanması, eğitim ve toplantıların düzenlenmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) tahsis edilen Beykoz Çubuklu sahilindeki eski itfaiye binasının bulunduğu alan, Anayasa Mahkemesi’nin talebi üzerine iptal edildi.

yapi.com.tr
AYM Boğaz'daki Alandan Vazgeçti

DHA'nın haberine göre, Hidiv Kasrı’nın bulunduğu koruluk alanın sahil kesiminde yer alan 9 bin 183 metrekarelik arazi, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’nın talebi üzerine İBB tarafından "asli görev ve hizmetlerde kullanılmak kaydıyla" 25 Ekim 2013 tarihinde 25 yıllığına bedelsiz olarak Anayasa Mahkemesi’ne tahsis edilmişti.

Daha önce sosyal tesis yapılmak üzere İBB tarafından Marmara Üniversitesi’ne verilen arazi, talebi üzerine AYM’ye tahsis edilmişti. Ancak İBB Meclisi, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’nın sunduğu "İhtiyacın çeşitli nedenlerle ortadan kalkması" gerekçesi üzerine tahsis kararını oybirliği ile iptal etti.

Daha önce itfaiye olarak kullanılan binanın hemen yanında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı bulunuyor.

ETİKETLER: AYM
http://www.yapi.com.tr/haberler/aym-bogazdaki-alandan-vazgecti_116163.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!