Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aziz Kocaoğlu'ndan İllk Adım

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun belirlediği kentin öncelikli projelerini anlatmak ve belediyenin devam eden projeleriyle ilgili bürokratik takip amacıyla 4 günlüğüne Ankara’ya gitti. Pazartesi günü Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’le görüşen Kocaoğlu, yarın da Kalkınma Kurul

Hürriyet Gazetesi
Aziz Kocaoğlu'ndan İllk Adım

zmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun belirlediği kentin öncelikli projelerini anlatmak ve belediyenin devam eden projeleriyle ilgili bürokratik takip amacıyla 4 günlüğüne Ankara’ya gitti. Pazartesi günü Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’le görüşen Kocaoğlu, yarın da Kalkınma Kurul üyeleriyle birlikte Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’la görüşerek destek isteyecek.

5 projeye destek arıyor

Kocaoğlu, Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nca belirlenen İzmir Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası’nın İzmir’de kalması, mega müze yapılması, İzmir-İstanbul otoyolunun eş zamanlı başlatılması, Gediz Nehri’nin temizlenmesi ve sağlık turizminin teşvik edilmesi şeklindeki 5 öncelikli projeye destek bulmak için Ankara’ya gitti. İlk gün, Milli Savunma Bakanı ve İzmir Milletvekili Vecdi Gönül’le görüşerek destek istedi. Daha sonra Müzeler Genel Müdürlüğü yetkilileriyle "Mega Müze" projesiyle ilgili görüşen Kocaoğlu, ayrıca TCDD Genel Müdürü ile Aliağa-Menderes Hızlı Tren Projesi, Milli Emlak Genel Müdürü ile de projeler için belirlelnen arazilerin tahsis talepleriyle konusunda görüşmeler yapacak. Başkan Kocaoğlu, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’yle de Uzundere’de Kadifekale heyelan bölgesinde yaşayan vatandaşlar için inşa edilen toplu konutlarının tamamlanması, ruhsatlandırılması ve devir-teslimi konusunda bir türlü toplantı yapacak.

İzmir-İstanbul otoyolu

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan İzmir-İstanbul otoyolu,  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan ise "Mega Müze" konusunda destek sözü alan Başkan Kocaoğlu, perşembe günü ise Manisa Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’la biraraya gelecek. Kalkınma Kurulu üyelerinden bazılarının da katılması beklenen görüşmede, öncelikli prjeler için destek istenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aziz-kocaoglundan-illk-adim_73511.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!