Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Selin Vurduğu Nesin Vakfı...

Aziz Nesin'lik Bağış: 100 Avronun 70 Avrosu Masraf!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinden etkilenen ve ağır hasar geçiren Çatalca’daki Nesin Vakfı’na bağışlar sürerken yurtdışındaki bir Radikal okurunun başından tam da ‘Aziz Nesin’lik’ denilebilecek bir bağış hikayesi geçti. Altan Manço adlı okur, başından geçenleri şöyle anlattı

Radikal Gazetesi
Aziz Nesin'lik Bağış: 100 Avronun 70 Avrosu Masraf!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinden etkilenen ve ağır hasar geçiren Çatalca’daki Nesin Vakfı’na bağışlar sürerken yurtdışındaki bir Radikal okurunun başından tam da ‘Aziz Nesin’lik’ denilebilecek bir bağış hikayesi geçti. Altan Manço adlı okur, başından geçenleri şöyle anlattı:

“Oturduğum Bekçika’dan Nesin Vakfı euro hesabına 100 euro gönderdim. Bugün elime geçen banka dekontunda ne göreyim. Ödemeden masraf adına Ziraat Bankası Maslak şubesi 50 euro otlanmış! Belçika ING bankası da ‘döviz’ masrafları için 7,5 euro otlanmış. Halbuki euro para euro hesaba gidiyor! Üstüne üstlük Belçika devleti de yüzde 21 KDV otlanmış! Toplam gider: 69 euro 58 eurosantim! Yani Nesin Vakfı’na kalan koçan ancak 30 euro kadar! Güler misin ağlar misin?! Tabii telefonu açıp hesap sordum. Yok efendim tarifeler belli...”

Bağış müzayedesi pazar günü

Dayanışmayla yaralarını sarmaya çalışan Nesin Vakfı’na bir destek de sanatçılardan geldi. Sanatçılar eserlerini Nesin Vakfı’na bağışlıyor. Dün başlayan bağışlar 26 Eylül akşamına kadar sürecek. Sanatçılar saat 12.00-18.00 arası Karaköy Bankalar Caddesi’ndeki tarihi Sümerbank binasında imza karşılığında eserlerini teslim edecek. 27 Eylül Pazar günü ise saat 12.00-19.00 arasında bağışlanan eserler vakıf yararına satılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aziz-nesinlik-bagis-100-avronun-70-avrosu-masraf_72657.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!