Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Babacan, İsale Hattı Projesi’ni İmzaladı

Erzurum için hayati önem taşıyan Palandöken Barajı İçme Suyu İsale Hattı Projesi Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan tarafından imzalanara

Zamanb>Erzurum için hayati önem taşıyan Palandöken Barajı İçme Suyu İsale Hattı Projesi Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan tarafından imzalanarak Bakanlar Kurulu’na gönderildi.

Toplam 30,5 milyon dolar turandaki proje 6 aydan beri Bakan Babacan’ın önünde bekliyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Uykusuz, İsale Hattı Projesi’nin Babacan tarafından onaylandığını gece 24.00 sularında kendisini arayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ağzından öğrendiğini belirterek, “Bu mutlu haberden sonra artık önümüz aydınlıktır.” dedi.

İsale Hattı projesi Sağlık Bakanı Akdağ tarafından elden Bakanlar Kurulu’na iletilecek, Bakanlar Kurulu’nun onayı ile de Haziran ayının 15’inde ilk kazma vurulacak. Mahmut Uykusuz, İsale Hattı Projesi’nin Bakanlar Kurulu’ndan geçmesinden sonraki prosedürü şöyle anlattı: “Hazineye gidip gerekli protokolleri imzalayacağız. 15 Haziran’da kazmayı vurduktan sonra inşaallah 18 ay sonra da Erzurum kaliteli ve uzun ömürlü suya kavuşacak. Musluklarımızdan abu hayat akacak.”

Erzurum’un gelişmesi için İshale Hattı Projesi’nin önemli olduğunu vurgulayan Uykusuz, “Erzurum’un gelişmesi suyun değişmesine bağlı. Bu projenin uygulanması ile Erzurum çöl olmaktan kurtulacak.” dedi.

Suyu ve havası ile meşhur olan Erzurum’un suyun ardından 2003’ün sonunda kullanılmaya başlanacak doğalgaz ile de temiz havasına kavuşacağını kaydeden, Uykusuz, İsale Hattı Projesi’nin Bakanlar Kurulu’na gitmesinde emeği geçen basın başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/babacan-isale-hatti-projesini-imzaladi_4550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!