Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bafa'yı "Kaybetmeme" Projesi

Son yıllarda hem su kaynağı azalan, hem de kirlenen Bafa Gölü’nü kurtarmak için Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF Türkiye) ile Coca Cola Türkiye işbirliği yaptı. Coca Cola’nın yaklaşık 1 milyon dolar kaynak ayıracağı proje kapsamında, bölgedeki çiftçilerin damla sulama yöntemine geçmesi sağlanacak.

Milliyet Gazetesi
1 Bafa'yı "Kaybetmeme" Projesi

Son yıllarda hem su kaynağı azalan, hem de kirlenen Bafa Gölü’nü kurtarmak için Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF Türkiye) ile Coca Cola Türkiye işbirliği yaptı. Coca Cola’nın yaklaşık 1 milyon dolar kaynak ayıracağı proje kapsamında, bölgedeki çiftçilerin damla sulama yöntemine geçmesi sağlanacak. "Bafa’ya su, Ege’ye bereket" projesinin hedefi, bilinçli sulamayla tasarruf yaparak verimi artırmak, gölü besleyen suyu çoğaltmak ve kirliliği önlemek.

Bafa Gölü, son yıllarda can çekişiyor. Nedeni ise, yıllardır beslendiği Menderes Nehri’nden payını alamaması ve gittikçe kirlenmesi.  Göl, son 20 yılda 2 metre daha sığlaştı. 5 yıllık işbirliği anlaşması kapsamında, yüzde 70’e ulaşan su tasarrufu hedeflenecek.

10 Abant

Coca Cola Türkiye Başkanı Ahmet Burak, 60 milyon ton su tasarrufu yapılabileceğini, bunun yılda 10 Abant Gölü’ne eşdeğer suyun kazanılması anlamına geldiğini vurguladı. WWF Türkiye Genel Müdürü Filiz Demirayak da projeyle köylünün kazançlı çıkacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bafayi-kaybetmeme-projesi_64531.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Geç kalınmış bir proje. Ayrıca göçertilmiş bir devlet ile ne yapılmak istendiğini anlamak mümkün değil. İnşallah bazı özel kuruluşlar desteği ile toplumun uyanması ve gelir düzeyinin yükseltilmesi projelerine resmi destek sağlanır. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!