Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bahçelievler'e 45 Milyon $'lık Yaşam

Keleşoğlu, Gül, Mutlu ve AOY İnşaat 45 milyon dolarlık yatırım yaparak Bahçelievler'e 'yaşam merkezi' inşa ediyor. 14 katlı iki bina ve bunların ortasında bir alışveriş merkezinden oluşacak projede bir hastane ile 78 adet de home-office bulunuyor.

Sabah EMLAK
Bahçelievler'e 45 Milyon $'lık Yaşam

b>Keleşoğlu, Gül, Mutlu ve AOY İnşaat 45 milyon dolarlık yatırım yaparak Bahçelievler'e 'yaşam merkezi' inşa ediyor. 14 katlı iki bina ve bunların ortasında bir alışveriş merkezinden oluşacak projede bir hastane ile 78 adet de home-office bulunuyor.

Keleşoğlu, Gül, Mutlu ve AOY İnşaat konsorsiyumu Bahçelievler'de yedi sene önce başlattığı Metroport isimli 'alışveriş ve yaşam merkezi' projesini yıl sonunda tamamlıyor. 15 bin 500 metrekarelik arazide hayata geçirilen proje bir home-office ve şu anda hastane olarak hizmet vermesi beklenen bir diğer bina ile bunların arasında yer alacak alışveriş merkezinden oluşuyor. Bahçelievler'de gerçekleştirilen proje 45 milyon dolarlık bir yatırımın ürünü ve 90 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. Metroport'ta bloklar çarşı üstünden sayılan dokuz katla birlikte toplam 14 kattan meydana geliyor.

78 home-office daire var
Temeli 1999'da atılan ancak aksamalar nedeniyle yavaş ilerleyen Metroport'ta 78 adet home-office yer alıyor. Bu daireler dört farklı tipte satışa sunuluyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde inşa edilen home-office'lerin büyüklükleri ise net 85 ile 190 metrekare arasında değişiyor. Şu ana kadar 10 dairenin satıldığı projede metrekare birim fiyatı da bin 750 ve 2 bin Euro arasında oynuyor. Dairelerin tümünün deniz manzaralı olduğu projede fiyatlar konuma göre farklılık gösteriyor.

100 mağazalık AVM
Metroport'un 14 kattan oluşan alışveriş merkezi binasında 100 mağazalık bir kullanım alanı mevcut. 30 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan alışveriş merkezi için pekçok önemli marka ile kiralama anlaşmaları hazırlanmaya başlanmış. Butik markaların bulunacağı ve mağazaların kiralanacağı Metroport, 40 metreye 30 metre ölçüleriyle İstanbul'un en büyük 'atrium'una da sahip. Projede bin 200 araçlık kapalı otopark yer alıyor.

Altından metro geçiyor
Metroport'un önemli özelliklerinden biri de altından metro geçiyor olması. Bahçelievler metro istasyonuyla direkt bağlantılı olan Metroport'a metrodan iner inmez ulaşılabiliyor. Bu bağlantı, alışveriş merkezini havaalanına da 5 dakikalık uzaklıkta kılıyor. Proje, 2006 yılı sonunda tamamlanıyor.

Medical Park hizmet verecek
Ofis blokları dışındaki diğer bloğun otel olarak hizmet vermesi düşünülürken daha sonra hastane olması gündeme geldi. 15 yıllığına kiralanacak bu bloğun hastane olarak kullanılması durumunda hizmeti verecek kuruluş da yüzde 90 ihtimalle 'Medical Park' olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bahcelievlere-45-milyon-lik-yasam_46280.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!