Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bahçeşehir Dumankaya Modern ile Başka Bir Boyut Kazanacak

Dumankaya İnşaat, Dumankaya Modern’i Kuruçeşme Divan’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. Dumankaya Modern proje sunumunun ardından söz alan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Dumankaya ve Uğur Dumankaya, Dumankaya Modern’in alanında başarılı birçok ismin bir araya gelerek Dumankaya farkını Bahçeşehir’e getiren bir proje olduğunu

yapi.com.tr
Bahçeşehir Dumankaya Modern ile Başka Bir Boyut Kazanacak

STRONG>Dumankaya İnşaat, Bahçeşehir’de gerçekleştireceği yeni projesi Dumankaya Modern’i Kuruçeşme Divan’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. Toplantıda Dumankaya İnşaat Pazarlama ve Satış Direktörü Ufuk Kayador’un gerçekleştirdiği Dumankaya Modern proje sunumunun ardından söz alan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Dumankaya ve Uğur Dumankaya, Dumankaya Modern’in alanında başarılı birçok ismin bir araya gelerek Dumankaya farkını Bahçeşehir’e getiren bir proje olduğunu söylediler. Toplantıda, Dumankaya Modern’in yaratıcı ekibini oluşturan proje mimarı Bünyamin Derman, heykeltıraş Mehmet Aksoy, iç mimar Atilla Kuzu, peyzaj mimarı Başak Taş ve ışık tasarımcısı Nergiz Arifoğlu da projeyle ilgili bilgiler verdiler.

Dumankaya Modern yatırımcısına da kazandıracak

Dumankaya Modern’i diğer konut projelerinden ayıran en önemli özelliğinin sıra dışı mimarisi ve alışılmadık yüzey tasarımları olduğunu belirten Ali Dumankaya, “Bu, Dumankaya’nın Avrupa Yakası’nda geliştirdiği ilk proje olma özelliğini taşıyor. Bu sebeple üzerinde uzun bir dönem hassasiyetle çalışıldı. Alanında başarılı birçok ismi bir araya getirdiğimiz Dumankaya Modern’in mimari, sanat, tasarım, doğa ve ışık boyutlarıyla Dumankaya farkını ve anlayışını bu bölgeye taşıyan bir proje olmasını istedik” dedi.

Uğur Dumankaya da,  “Dumankaya Modern, sadece yapısal olarak değil içerik olarak da çok farklı özellikleri bir araya getiriyor. Daha doğrusu Dumankaya Modern’i sanat ile yaşamı bir araya getirirken yatırımcısına da kazandıracak özgün bir proje olarak geliştirdik. Sanatın tüm boyutlarını gündelik yaşama kazandıran Dumankaya Modern’de ünlü heykeltıraşımız Mehmet Aksoy ile çalıştık ve Dumankaya Modern için tasarladığı heykelle proje sanat boyutuyla da farklı bir kimlik kazandı” şeklinde konuştu.

Hem yatırım hem de oturum için ideal bir proje

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Dumankaya Pazarlama ve Satış Direktörü Ufuk Kayador ise Dumankaya Modern'i hem yatırım hem de oturum için son derece uygun bir proje olarak tanımladı.

21 bin 695 m2 arazi üzerinde 4’ü yatay 10 bloktan oluşan Dumankaya Modern’de Stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire çeşitleriyle toplam 716 daire bulunuyor.  Bunun yanısıra 7 farklı konseptte, 2 yüzme havuzu, sanat kafe, fitness center, sanat atölyesi, hobi odaları, spor sahası, çocuk oyun alanı, yürüyüş ve koşu parkurları, yüzde 65 yeşil alan, yansıma havuzları, açık ve kapalı otoparklar, 24 saat güvenlik gibi birçok sosyal donatı sunuluyor.

Bünyamin Derman: Gelenekseli de barındıran özgün bir tasarım

Dumankaya Modern’in mimari tasarımı hakkında bilgi veren proje mimarı Bünyamin Derman, “Dumankaya Modern, modern olmasının yanısıra gelenekseli de içinde barındıran özgün bir tasarım oldu. Geleneksel mimarimizin vazgeçilmez avluları, sokakları ve meydanları farklı bir konsept ile tasarlandı. Ayrıca unutulan bahçe keyfi ve balkon sefası gibi geleneksel öğeler Dumankaya Modern’de her daire için yeniden hayata geçiyor” dedi.

Dumankaya Modern için heykel tasarımı yapan ünlü heykeltıraş Mehmet Aksoy ise, “Sanat ve sanatsal öğeleri günümüz modern konut projelerinde görmek çok güç, Dumankaya Modern’de heykel sanatının günlük yaşama damgasını vurmasını istedim. Çocuklar beton bloklar arasında büyüyüp yetişiyorlar. Bu yüzden bu proje üzerinde çalışırken Çocuklar heykelle büyüsün, hatıralarında heykel olsun istedim”diye konuştu.

İç mimar Atilla Kuzu, tasarımlarının hayattan referans aldığını, Dumankaya Modern’de de yapmış olduğu tasarımlarda hayata referans vermek istediğini belirtti. Projenin peyzaj mimarı Başak Taş ise, “Tüm yerleşimde yüzde 65’e ulaşan yeşil alan, dayanıklı bitki örtüsü, yansıma havuzları yürüyüş yollarını çevreleyen çiçekler ile doğal hayatı yaşamak için 7 farklı temadan oluşan bahçeler düzenlendik” dedi. Son olarak Dumankaya Modern’in ışık tasarımcısı Nergiz Arifoğlu’da, proje dairelerin ışıktan maksimum düzeyde yararlanacak şekilde tasarlandığı ve ışık tasarımının hayatın doğal bir uzantısı olduğunu belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bahcesehir-dumankaya-modern-ile-baska-bir-boyut-kazanacak_77562.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!