Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bahreynliler Şeriat Siteleri İçin Geliyor

Bahreyn Merkezli Şamil Bank, Türkiye'de yapacağı yatırımlar için 90 milyon dolarlık yatırım bankası kurdu. Banka şeriat kurallarına göre yapılacak inşaat projelerini finanse edecek..

Sabah Gazetesiimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\sektorel\57877.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>Bahreyn Merkezli Şamil Bank, Türkiye'de yapacağı yatırımlar için 90 milyon dolarlık yatırım bankası kurdu. Banka şeriat kurallarına göre yapılacak inşaat projelerini finanse edecek..

Türkiye'nin hızla gelişen gayrimenkul piyasası yabancı yatırıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Merkezi Bahreyn'de bulunan Şamil Bank, yatırım bankası Türkiye'de faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Bankadan dün yapılan açıklamada şirketin Türkiye'deki operasyonlarını yürütmek için Şamil Bosphorus adında bir birim kurduğu duyuruldu. 90 milyon dolarlık bütçesi bulunan birimin Türkiye'de şeriat kurallarını uygun geliştirilecek gayrimenkul yatırımlarına finansman sağlaması planlanıyor. Finasman kapsamında yer alacak yatırımların başında İstanbul'da gerçekleştirilecek konut projeleriyle Akdeniz ve Ege gibi sahil bölgelerinde inşa edilecek yazlık türü gayrimenkullerin bulunacağı belirtildi.

Arazi alınacak

Bankanın yatırımlarına ilk adım olarak İstanbul Beylikdüzü'nde alacağı 40 bin metrekarelik araziyle başlayacağı duyuruldu. Şamil Bank, bu arazi üzerinde konut ve alışveriş merkezlerini kapsayacak geniş bir inşaat projesi hayata geçirmeyi planlıyor. Yapılan açıklamada hem Beylikdüzü projesi hem de henüz duyurusu yapılmamış olan benzer yatırımlarla ilgili gelişmelerin haziran ayına kadar yapılacak duyurularla ayrıntılı olarak tanıtımının yapılacağı vurgulandı. Duyurusu yapılacak diğer yatırımların İstanbul Boğazı bölgesinde gerçekleştirilecek lüks villalardan, orta gelir düzeyine yönelik konut projelerine kadar geniş bir yelpaze içerisinde bulunacağı belirtildi. Bankanın yatırım bölümü başkanı Ahmad Tayara ise bu bilgileri verdi: "Türkiye 2001 krizinin ardından büyük gelişme kaydetti. Pazarı yaklaşık 1 yıldır takip ediyoruz. Müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için ülkedeki en iyi gayrimenkul kuruluşları, hukuk şirketleri ve vergi danışmanlarıyla birlikte çalışmaya başladık. Yaptığımız yatırımların yüzde 60 kâr ile bize geri dönmesini planlıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bahreynliler-seriat-siteleri-icin-geliyor_57877.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!