Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakan Güler, Yalıtımcıları Umutlandırdı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in “Konutlara yalıtım kredisi kullandırılması için” Halkbank ve Vakıfbank ile görüşmeler yapıldığını açıklaması, sektörü hareketlendirdi.

Yeni Şafak GazetesiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in “Konutlara yalıtım kredisi kullandırılması için” Halkbank ve Vakıfbank ile görüşmeler yapıldığını açıklaması, sektörü hareketlendirdi. Konunun uzun yıllardır gündemde bulunduğunu belirten ODE Yalıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “Türkiye'deki 16 milyon konutun yaklaşık yüzde 91'inde yalıtım bulunmuyor. Bunun neticesinde her yıl ithal enerjiye milyarlarca dolar ödüyoruz. Isı yalıtımı sayesinde binalarda yıllık bazda yüzde 60'a varan oranda tasarruf sağlamak mümkün. Dolayısıyla Türkiye'nin geleceği için konutlara yalıtım kredisi şart" dedi

Bakan'ın dili sürçmüş olabilir

Vakıfban yetkililerinden alınan bilgiye göre Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in dilinin sürçerek Halkbank demiş olacağı çünkü şimdiye kadar yalıtım kredisi ile ilgili hiç bir toplantı ve çalışmalarda Halkbakın yer almadığını ve finansal çözüm olarakta sadece Vakıfbank'ın kendi kaynaklarından yararlanacağı ifade edilerek, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundular. Yalıtım kredisi adı altında çıkacak ama genel bir kredi olacak aynı krediyle a sınıfı beyaz eşyada alınabilecek. Bu projeyi Elektrik İşleri Etüt İdaresi, İZODER ve beyaz eşya dernekleri ile beraber yürüttüklerini açıklayarak, projeye ilişkinde şunları kaydettiler. Kredi üst limitinin 7.500 YTL olacağı ve 48 ay'a kadar vadede 1.75 oranında faiz uyguluması bu günün piyasa koşullarında uygulanabilecek rakam olarak açıklandı. Ayrıca banka olarak hazırız diyen yetkililer projeyi ortak yürüttükleri ekibin son hazırlıklarını tamamlamasıyla kredinin tüketiciye ulaşabileceğini söylediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-guler-yalitimcilari-umutlandirdi_62894.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!