Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakan Koç, Kültür Merkezi Olarak Düzenlenen Tarihi Buruciye Medresesi’nin Açılışını Yaptı

Bakan Koç, Kültür Merkezi Olarak Düzenlenen Tarihi Buruciye Medresesi’nin Açılışını Yaptı

Zaman Gazetesiültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Sivas’a gelerek Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu ile Kültür ve Sanat Merkezi haline getirilen Buruciye Medresesi’nin açılışını yaptı. Bakan Koç, ilk olarak Sivas Valisi Hasan Canpolat’ı makamında ziyaret etti. Burada Şeref Defteri’ni imzalayan Koç, deftere, Koyulhisar ilçesinde kaymakamlık yaptığı dönemde 35 yıl önce geldiği tarihi Sivas Valiliği binasında tekrar bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu yazdı. Vali Canpolat’ın çeşitli hediyeler verdiği Bakan Koç daha sonra kente yapılan kültür ve turizm çalışmalarıyla ilgili Canpolat’tan bilgi aldı.

Bakan Koç, Valilik ziyaretinin ardından Sivas Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu ile Kültür ve Sanat Merkezi haline getirilen Buruciye Medresesi’nin açılışını yaptı. 258 bin YTL harcanarak restore edilen Buruciye Medresesi’nde kültür sanat günleri, Buruciye sohbetleri, sinema günleri, şiir günleri, ramazan günleri, müzik akşamları ve kitap fuarına yer verilecek. Ayrıca unutulmaya yüz tutmuş el sanatları üzerine kursların da verileceği Buruciye Medresesi’nde resim, halı, kilim, süsleme sanatı, el işi sergisi ve takı tasarımı sergileri yapılacak.

Osman Ağa Konağı'ndaki Divriği Ulu Cami restorasyonu ve çevresinin düzenlenmesi amacıyla yapılan danışma kurulu toplantısına başkanlık yapan Atilla Koç, Divriği Ulu Camii ve Şifahanesi'nin restorasyonu için acil eylem planı hazırlanacağını söyledi. Bakan Koç, çok acil tehlike arzeden hususları göz önüne alarak acil eylem planı hazırlanacağını açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-koc-kultur-merkezi-olarak-duzenlenen-tarihi-buruciye-medresesinin-acilisini-yapti_42454.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!