Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Çevreyolu Çıkmaz Sokak

Bakan Şener: Gelecek Yıl Konulacak Ödenek İle İzmir’de Çevre Yolu Tartışılmaktan Çıkacak

Bakan Şener: Gelecek yıl konulacak ödenek ile İzmir’de çevre yolu tartışılmaktan çıkacak

Zaman Gazetesievlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İzmir'de yapımı süren çevre yoluna gelecek yıl konacak ödenekle bu konudaki tartışmaları sona erdireceklerini söyledi. Bakan Şener, İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve sivil toplum örgütleri başkanları da hazır bulundu.

Şener, İzmirlilerin kendisinden özellikle bölgesel kalkınma ajansı kurulmasını talep ettiğine dikkat çekti. Bölgesel kalkınma ajansının kurulmasıyla ilgili yasal düzenlemelerin tamamlandığını, Adana ve Mersin'de pilot kalkınma ajansları kurulması için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Şener, Vali Köksal ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin İzmir'de kurulacak kalkınma ajansının da pilot ajanslar arasına alınmasını talep ettiklerini söyledi.

İzmir'in Beydağ Barajı ve çevre yolu projelerinde önemli bir atılım sağlandığını ifade eden Şener, devletin kısıtlı kaynaklarından mümkün oldukça fazla oranda kaynak aktarıldığını kaydetti. İzmir Çevre yolunun çok büyük ödenek gerektirdiğini söyleyen Şener, şöyle devam etti:

“Bir milyar dolara yakın ödenek isteyen bir iş. Türkiye'nin tüm karayolları için 1 yılda yapılan yatırım 2.9 milyar YTL. İzmir çevre yolunu bitirmek için ödenekleri yüksek tutuyoruz. 2006 yılında İzmir çevre yoluna 112 milyon YTL ödenek ayırdık. Bu ödenekle önemli bir mesafe alınacak ve fizikî gerçekleşmesi yüzde 95'i aşacak. Kalan yüzde beşinin ise 170 milyon dolar olduğunu düşünürseniz, önemli bir maliyet olduğunu görürsünüz. Öyle zannediyorum ki gelecek yıl konulacak ödeneklerle İzmir'de çevre yolu artık tartışılmaktan çıkacak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-sener-gelecek-yil-konulacak-odenek-ile-izmirde-cevre-yolu-tartisilmaktan-cikacak_45912.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!