Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakanlar Kurulu Tuzla'yı Konuştu

Hükümet, işçi ölümleri ile gündemden düşmeyen Tuzla tersanelerinde sorunu çözmek için, ‘sıkı takip’ yapacağını açıkladı. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, “Sayın Başbakan daha açık direktif vermek suretiyle konunun sıkı bir şekilde takip edilmesi ve yapılacak işlemlerin

Milliyet Gazetesi
Bakanlar Kurulu Tuzla'yı Konuştu

Hükümet, işçi ölümleri ile gündemden düşmeyen Tuzla tersanelerinde sorunu çözmek için, ‘sıkı takip’ yapacağını açıkladı. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Tuzla tersanelerinin gündeme geldiğini söyledi. Çiçek, “Sayın Başbakan daha açık direktif vermek suretiyle konunun sıkı bir şekilde takip edilmesi ve yapılacak işlemlerin aksatılmadan yürütülmesi konusunda ilgili bakanlara talimat vermiştir” dedi. Müfettişlerin ihtisaslaşmasının önemini anlatan Çiçek, bundan sonraki dönemde bunlara daha fazla önem verileceğini söyledi. Çiçek, sözlerine şöyle devam etti: “23 bin 600 personelin tamamının en kısa sürede eğitilmesi gerekmektedir. Sanayi Bakanlığı’nın yapması gereken şeyler var. Altı tane gemi yapım meslek lisesi açılacaktır. Gemi Yapım Meslek Lisesi’nden kalifiye elemanlar çıkmış olacak. Ulaştırma Bakanlığı’nın Sanayi Bakanlığı’nın, Çalışma Bakanlığı, Denizcilik Müsteşarlığı’nın yapabileceği hizmetler var. İşin sahibi olan işverenlerin ve sendikaların da yapabilecekleri bir kısım işler var. Bunların hepsinin bir an evvel devreye sokulması gerekmektedir.”

Cumhurbaşkanlığı tanıdı
Cumhurbaşkanlığı da Tuzla tersanelerinde yaşanan sorunlara el attı. Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe’deki Tuzla zirvesine çağırmadığı Liman, Tersane, Gemi Yapım ve Onarım İşçileri Sendikası (Limter-İş) ile bugün görüşecek.
DDK yetkilileri, Limter-İş’i arayarak,görüşmek istediklerini belirtti. Bugün Eminönü Kaymakamlığı’nda toplantı yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanlar-kurulu-tuzlayi-konustu_62274.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!