Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bakanlığın Kulağı Sağır

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Ömerli Barajı yakınlarında kurulacak 2050 Üçüzler Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yer seçimiyle ilgili haberlere "Usulsüzlük yok" yanıtını verirken, yer seçimine onay veren heyete ilişkin İSKİ tarafından açılan davaya değinmedi.

Radikal Gazetesib>Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Ömerli Barajı yakınlarında kurulacak 2050 Üçüzler Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yer seçimiyle ilgili haberlere "Usulsüzlük yok" yanıtını verirken, yer seçimine onay veren heyete ilişkin İSKİ tarafından açılan davaya değinmedi. Bakanlık, yer seçimi komisyonunda görev alan İSKİ temsilcisi mühendislerin onay yetkisi bulunduğunu savundu.

İSKİ yetkilileriyse, komisyonda görev alan temsilci inşaat mühendislerinin onay verme yetkisi bulunmadığını iddia etmişlerdi. İSKİ, mevzuatlarına aykırı olduğu gerekçesiyle yer seçimi kararını dava konusu yapmıştı.

Bakanlık 'onay'da ısrarlı
Sanayi Bakanlığı, Radikal'de geçen hafta yer alan "Bakanın yalanı İSKİ'den döndü" ve "Suudilere verilen bir söz mü var" başlıklı haberlere ilişkin açıklama yaptı. OSB'lerin yer seçiminin ilgili yönetmelik hükümleri doğrultusunda titiz bir çalışma sonucunda gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, yer seçiminin, 20'den fazla kurum ve kuruluşun katılımıyla oluşturulan komisyondaki tüm üyelerin mutabakatıyla gerçekleştirildiği vurgulandı.

Açıklamada "Komisyondaki İSKİ temsilcisi de projeye onay vermiştir" denildi. Bakanlığın açıklamasında, OSB için düzenlenen yer seçim toplantısına İSKİ adına katılan mühendislerin onay için yetkilendirilmediği ve yer seçimine İSKİ onayı çıkmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. 2050 Üçüzler OSB'nin yer seçimi ve tüzel kişilik kazanmasında herhangi bir usulsüzlük, kayırmacılık ve yanlış bilgilendirmenin söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, Suudi ortaklarla ilgili iddialara da değinildi.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na OSB kuruluşu için 2050 Üçüzler İş Merkezleri A.Ş. olarak müracaat edildiği, müracaatı yapan şirketin sonradan yabancı firmalarla ortaklık yapmasının kendileriyle herhangi bir ilişkisinin bulunmadığı belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanligin-kulagi-sagir_48010.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!