Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakanlık Bu Kez Kaymakamlığa El Koydu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Emlak tarafından Bayraklı Kaymakamlığı’na tahsis edilen araziyi kendi bünyesine kattı. Bakanlık sessiz sedasız, kaymakamlık alanını il müdürlüğünün ek hizmet binası alanı olarak tescil edince kafalar karıştı.

yapi.com.tr
Bakanlık Bu Kez Kaymakamlığa El Koydu!

Yaptığı çalışmalar ve düzenlemeler ile İzmir’de tartışmalara neden olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kez ilginç bir karara imza attı. Ege'de Son Söz'den Fatih Yapar'ın haberine göre, bir yıl önce Milli Emlak Müdürlüğü’nün ‘hizmet binası’ yeri olarak Bayraklı Kaymakamlığı’na tahsis edilen Altınyol’un kenarındaki alana el koydu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün hemen yanında bulunan alan bakanlığın ‘re’sen’  plan yapma yetkisi kullanılarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Kaymakamlık hizmet binası yeri bakanlığın İzmir’deki il müdürlüğüne ek hizmet binası alanı olarak geçti.

Belediyeler onaylamıştı

2009 yerel seçimlerinden önce Karabağlar ile birlikte kurulan Bayraklı ilçesinde kamu binalarına yer arayışına girildi. Belediye tarafından verilen binalar başta olmak üzere kiralık yerlerde hizmet veren kamu kurumlarının bir yere toplanması kararı alındı. Bu kapsamda Milli Emlak’a ait arazinin tahsisi Kaymakamlığı’a verildi. Kaymakamlığın başvurusu üzerine Bayraklı Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi de burayı ‘resmi tesis’ alanı olarak planlara işledi.

Bir anda gitti

Eski Bayraklı Kaymakamı Kaan Peker’in yoğun çabaları ile Ankara’ya hizmet binası talebi gönderildi. Bir yılı aşkın süredir İçişleri Bakanlığı’nın yatırım programına alması beklenen bina yapımı için bir çalışma da yapılmadı. AK Parti İzmir milletvekillerinin Ankara’ya götürdüğü konudan bir sonuç da çıkmamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanlik-bu-kez-kaymakamliga-el-koydu_112752.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!