Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Bakanlık Olarak Rize'nin Çevre Düzeni Planlarını Bitirdik''

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Rize Spor Kompleksi alanında yapılan spor salonu ve olimpik yüzme havuzunun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, daha önce 8,5 kilometrelik Güney Çevre Yolu'nun temelini attıklarını belirti.

yapi.com.tr / AA
''Bakanlık Olarak Rize'nin Çevre Düzeni Planlarını Bitirdik''

Foto: Hızır Hacısalihoğlu (AA)

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Rize Spor Kompleksi alanında yapılan spor salonu ve olimpik yüzme havuzunun temel atma töreninde yaptığı konuşmada, daha önce 8,5 kilometrelik Güney Çevre Yolu'nun temelini attıklarını belirti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Rize Spor Kompleksi alanında yapılan spor salonu ve olimpik yüzme havuzunun temel atma törenine katıldı. Bakan Yıldırım Güney Çevre Yolu'nun temelini attıklarını hatırlatarak, ''Bu yolla Rize'nin şehir içi trafiği tamamen rahatlayacak. Transit trafik Rize'nin içine uğramadan, dağın dibinden transit olarak Çayeli'nden aşağı değil, Çayeli'nden yukarı geçip gidecek. Yine Rize'nin sahilinde, sahil yoluyla şehir merkezi arasında, bir yaşam merkezinin ikinci kısmını gerçekleştiriyoruz'' dedi.

Söz konusu alanda stadyumun mevcut olduğunu, yan tarafında ise spor merkezinin bulunduğunu şimdi de olimpik spor merkezi yapılacağını ifade eden Yıldırım, ''devamında alışveriş merkezi olacak. Allah, Rize İnşaat Yatırım AŞ'ye güç, kuvvet versin, daha yapacak çok işleri var'' dedi.

''Kentsel dönüşüm kapsamında belediyemizle çalışmalar yapacağız''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise Karadeniz'in zor bir memleket olduğunu belirterek, ''Denizi dalgalı, dağları dumanlı, dereleri fırtınalı, ama biz bu yörenin insanları zorlukları severiz. İnşallah Rize'miz, Doğu Karadeniz'imiz hak ettiği gelişmeyi yakalayacaktır'' dedi.

Bakan Bayraktar, bundan sonra seri temel atmaları ve açılışları gerçekleştireceklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak Rize'nin çevre düzeni planlarını bitirdik. Bundan sonra çok seri bir şekilde çalışmalarımızı hızlandıracağız. Orman ve su İşleri Bakanlığı ile yapmamız gereken dere ıslahları, yani Rize sahilinde bulunan 23 derede dere ıslahı çalışmalarına başlayacağız. Arkasından kentsel dönüşüm kapsamında belediyemizle çalışmalar yapacağız. Bundan sonra Rize'de ve bölgemizde yatırımlarımızı hızlı bir şekilde devam ettireceğiz.''

''Stadyumun yapılması, spor salonu ve yüzme havuzu inşaatı Rize Yatırım AŞ'nin Rize'ye bir hizmeti''

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise Rize'de 3 bin kişilik spor salonu ve bin kişilik olimpik yüzme havuzunun temelini attıklarını belirterek, ''Stadyumun yapılması, spor salonu ve yüzme havuzu inşaatı Rize Yatırım AŞ'nin Rize'ye bir hizmeti. Bu çok farklı bir hizmet, yap-işlet-devret modeli ile değil. Ne, al sat modelidir. Çok özgün bir anlaşma var. Bu sadece insanların memleketlerine yaptığı bir yatırım. Önümüzdeki dönemde yeni bir alışveriş merkezi yapılacak ve onun gelirleri de önümüzdeki dönemde Rize'deki yatırımların finansmanına dönüşecek. Rize Yatırım AŞ'nin içerisinde her gruptan dostlarımız var. Rize Yatırım AŞ'de bir de fahri hemşehrimiz var. Sayın Nihat Özdemir var. Rize'nin fahri hemşehrisi'' dedi.

Sporun her yaş grubu için çok önemli olduğunu vurgulayan Yazıcı, ''Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sağlam kafayı ve vücudu ancak sporla sağlayabiliriz. Kısıtlı yatırımların olduğu Rize'de yeni yatırımlar çok önemli. Stadyum da bu yatırımlardan bir tanesi. Rize'deki yeni stat yapılmamış olsaydı 2013 yılı FİFA U20 maçlarının bir kısmı Rize'de yapılmayacaktı. Uluslararası etkinlik, spor aktivitelerinin yanında bereket getirecektir'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rize Spor Kompleksi alanında yapılan 3 bin kişilik spor salonu ve bin kişilik olimpik yüzme havuzunun temeli, Bakanlar Yıldırım, Bayraktar ve Yazıcı ile AK Parti Milletvekilleri Hasan Karal ve Nusret Bayraktar, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Belediye Başkanı Halil Bakırcı tarafından atıldı.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanlik-olarak-rizenin-cevre-duzeni-planlarini-bitirdik-_91283.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!