Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bakanlıklar Binalarını da Yenileyecek

Kamudaki yeniden yapılandırmanın ardından, yeni kurulan ya da adları değiştirilen bakanlıklar, şimdi de hizmet binalarını yenileyecek. Afet İşleri Genel Müdürlüğünün Eskişehir Yolu üzerinde bulunan arazisi üzerine ''kamu kampüsü'' kurulacak. Kampüsün içinde, Ekonomi, Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları ile Devlet Personel

yapi.com.tr / AA
Bakanlıklar Binalarını da Yenileyecek

Kamudaki yeniden yapılandırmanın ardından, yeni kurulan ya da adları değiştirilen bakanlıklar, şimdi de hizmet binalarını yenileyecek. Afet İşleri Genel Müdürlüğünün Eskişehir Yolu üzerinde bulunan arazisi üzerine ''kamu kampüsü'' kurulacak. Kampüsün içinde, Ekonomi, Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları ile Devlet Personel Başkanlığının yeni hizmet binaları yer alacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, ihalesini gerçekleştireceği yeni bakanlık ve kurum binalarına yönelik proje çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda daha önce Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) için sözkonusu alanda inşa ettirilecek 103 bin metrekare büyüklüğünde hizmet binası, yeniden yapılanmanın ardından Ekonomi Bakanlığının hizmet binası olarak kullanılacak.

Kamu kampüsünde AB Bakanlığı için de 35 bin metrekare büyüklüğünde hizmet binası yapılacak.

Kampüste Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hizmet binası da yaklaşık 100 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak. Binada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bütün hizmet birimleri yer alacak.

Afet İşleri Genel Müdürlüğü arazisi üzerinde Devlet Personel Başkanlığı için 65 bin metrekare yeni hizmet binası da inşa edilecek.

Dışişleri'ne akıllı bina

Bu arada Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı için de Çiğdem Mahallesi'nde 185 bin metrekare ''akıllı bina'' yapacak. Binanın mimari projesi için açılan yarışma sonuçlandırıldı ve ayrıntılı proje çalışmalarına geçildi.

Dışişleri Bakanlığının akıllı binası, binanın ihtiyacı olan elektriği de kendisi üretecek.

Öte yandan Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Yargıtay'ın yeni hizmet binası için de yer arıyor.

Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, 5,5 milyar liralık kamu yatırımının inşaatını sürdürüyor

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, halen genel bütçe kapsamında, 81 ilde, toplam yatırım tutarı 5 milyar 550 milyon lira olan 719 yatırımın inşaatını sürdürüyor.

İnşaat alanı toplamı 4 milyon 200 bin metrekare olan söz konusu yatırımların bu yılki bütçe ödeneği ise 1 milyar 170 milyon lira.

İnşaatı sürdürülen 719 yatırımın 198'i güvenlik hizmetleri, 178'i genel idare, 172'si eğitim, 96'sı konut, 29'u tarım, 23'ü kırsal alan planlaması sektöründe.

Genel müdürlük tarafından, il müdürlükleri aracılığı ile Ağustos sonu itibariyle, 2 milyon 600 bin metrekare inşaat alanına sahip, 1,1 milyar lira ihale bedelli 2181 adet yapının kontrollük hizmetleri yürütülüyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanliklar-binalarini-da-yenileyecek_88945.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!