Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakanlık’tan Ulucanlar için Toplantı Çağrısı

Adalet Bakanlığı, Ulucanlar Cezaevi’nin tamamının kültür merkezine dönüştürülmesi projesinin Altındağ Belediyesi ve Mimarlar Odası arasında anlaşmazlık yaratması üzerine, tarafları toplantıya çağırdı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Nimet Özgönül, Ulucanlar Cezaevi’nin kültür merkezine dönüştürülmesine ilişkin Altındağ Belediyesi, Adalet

Radikal Gazetesi
Bakanlık’tan Ulucanlar için Toplantı Çağrısı

SPAN lang=EN> Adalet Bakanlığı, Ulucanlar Cezaevi’nin tamamının kültür merkezine dönüştürülmesi projesinin Altındağ Belediyesi ve Mimarlar Odası arasında anlaşmazlık yaratması üzerine, tarafları toplantıya çağırdı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Nimet Özgönül, Ulucanlar Cezaevi’nin kültür merkezine dönüştürülmesine ilişkin, 12 Şubat 2008 tarihinde, Altındağ Belediyesi, Adalet Bakanlığı, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Barosu arasında protokol imzalandığını, bu çerçevede Ulucanlar projesinin tarafların işbirliği içinde hazırlanması gerektiğini savunmuştu. Özgönül, projeyi tek taraflı olarak kendilerinin hazırladıklarını belirten Altındağ Belediyesi’nin bu davranışıyla söz konusu protokole aykırı hareket ettiğini iddia etmişti.

Tartışmanın basına yansımasının ardından Adalet Bakanlığı duruma el koydu. Özgönül, Tevkif ve Cezaevleri Genel Müdür Yardımcısı Bakır’ın kendilerini arayarak, “Hemen bir araya gelip bunu tekrar değerlendirelim" dediğini söyledi. Özgönül, Bakır’ın protokoldeki tüm tarafları toplantıya çağırdığını, toplantıda protokole aykırı bir tutumun olup olmadığını değerlendireceklerini ifade etti.

Özgönül “Sayın Bakır, konudan haberdar olunca bizi aradı. ‘Beraber bu işin yürüdüğünü sanıyorduk, işin teknik kısmını size bırakmıştık’ dedi. Böyle olmasına üzüldüklerini söyledi. ‘Hemen bir araya gelip bunu tekrar bir değerlendirelim’ dedi" diye konuştu.

'Projeyi Büyükşehir'in adamları yapacakmış'

Özgönül, Altındağ Belediyesi’nin Ulucanlar projesini, Büyükşehir Belediyesi’nin Mogan Gölü ve Gölbaşı’ndaki bir takım düzenlemeleri yaptırdığı isimlere verdiğini iddia etti.

Özgönül, “Altındağ Belediyesi’nin projeyi kime yaptırmaya başladıklarını, proje mühendislerine kadar öğrendik. Mimar Hilmi Güner ve Hüseyin Bütüner isimli, piyasada sürekli Büyükşehir Belediyesi’ne bu tür proje yapan arkadaşlar. Proje için Altındağ Belediyesi’nin kendileriyle görüştüğünü doğruladılar. Biz de bunun üzerine kendilerini proje müellifleri olarak ayrıca toplantıya çağırdık" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanliktan-ulucanlar-icin-toplanti-cagrisi_61959.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!