Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakırköy Bölge Temsilcilği de "Çağdaş, Demokrat ve Toplumcu Mimarlar"ın

Bakırköy, Zeytinburnu, Güngören, Bahçelievler, Esenler, Bağcılar, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Başakşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece ilçelerinin bağlı bulunduğu Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği seçimlerinde iki liste yarıştı. Mevcut yönetimin devamı niteliğindeki "Çağdaş, Demokrat ve Toplumcu Mimarlar" grubu; kullanılan 371 oyun

yapi.com.tr
Bakırköy Bölge Temsilcilği de "Çağdaş, Demokrat ve Toplumcu Mimarlar"ın

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Büyükkent Bölge Temsilcilikleri seçimleri 09-10 Ocak 2010 tarihlerinde yapıldı.

Bakırköy, Zeytinburnu, Güngören, Bahçelievler, Esenler, Bağcılar, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Başakşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece ilçelerinin bağlı bulunduğu Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği seçimlerinde iki liste yarıştı.

Özellikle spekülatif imar süreçlerine ve şehircilik ilkelerine aykırı imar tadilatları ile TOKİ’nin Bakırköy’deki arazi satışlarına karşı verdiği mücadeleyle kamuoyunda bilinen Bakırköy temsilciliğinin seçimlerinde; Mimarlar Odası çalışma kültürünü ve geleceğini savunan mevcut yönetimin devamı niteliğindeki "Çağdaş, Demokrat ve Toplumcu Mimarlar" grubu; kullanılan 371 oyun 244 ünü alarak seçimleri kazandı.

Grup adına açıklama yapan Ali Hacıalioğlu, Mimarlar Odasının, ulusal ve evrensel sorumluluklarını sürdürmek, geleneğini ve kimliğini korumak, mimarlık mesleğinin toplumsal duyarlılıkla uygulanmasını sağlamak amacıyla aday olduklarını ve bu düşüncenin mimarlarca bir kez daha tescil edildiğini belirtti. Tüm üyeleri oda çatısı altında birlikte çalışmaya da davet eden Hacıalioğlu, toplumun, mimarlığın ve mimarların hizmetinde olacaklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakirkoy-bolge-temsilcilgi-de-cagdas-demokrat-ve-toplumcu-mimarlarin-_75673.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!