Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Balık Çiftlikleri Cinayettir

Teknesiyle tek başına dünya turu yapan Özkan Gülkaynak Sığacık'ta konuştu. Gülkaynak, konuşmasında balık çiftliklerine dikkat çekti. Türk Bayraklı Kayıtsız III adlı teknesiyle tek başına dünya turu yapan Özkan Gülkaynak 1 Ekim 2009 perşembe günü sabahı 11:00'de Seferihisar Sığacık limanına giriş yaptı.

ntvmsnbc
Balık Çiftlikleri Cinayettir

Teknesiyle tek başına dünya turu yapan Özkan Gülkaynak Sığacık'ta konuştu. Gülkaynak, konuşmasında balık çiftliklerine dikkat çekti. Türk Bayraklı Kayıtsız III adlı teknesiyle tek başına dünya turu yapan Özkan Gülkaynak 1 Ekim 2009  perşembe günü sabahı 11:00'de Seferihisar Sığacık limanına giriş yaptı.

Gülkaynak'ı kalabalık bir halk topluluğu karşıladı. Gülkaynak, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Dünyanın en berrak kıyılarından birine sahip olan Seferihisar Sığacık kıyılarında kurulması planlanan Orkinos Semirtme Çiftlikleri yetkililer tarafından tekrar değerlendirilmeli ve  bu değerli koylar yerine çevre kirliliği yaratmayacak başka yerler bulunmalı.

Bütün dünyayı dolaşan birisi olarak açıkça söylemeliyim ki,dünyanın hiç bir yerinde 30 metre derinlikte bu kadar berrak bir kıyı görmedim.Bu kadar temiz ve berrak kıyılara balık çiftlikleri kurmak bir cinayettir. Balık çiftliklerine de elbette ihtiyaç vardır, ancak bu çiftliklerin bataklık kıyılarında ve endüstriyel kıyılarda kurulması gerekmektedir. Yetkililer bu konuyu tekrar değerlendirmelidir. Kıyılarını korumak için biraraya gelen bilinçli bir topluluk tarafından karşılanmak benim için çok gurur verici çiftliklere karşı bilinçli olarak yaptığınız tüm girişimleri destekliyorum."

http://www.yapi.com.tr/haberler/balik-ciftlikleri-cinayettir_72944.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!