Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Marshall Boya, Sektörünün...

Balkan Naci İslimyeli 'Sizin Perşembeniz'deydi

Sanatı günlük yaşamın bir parçası haline getirmek amacıyla herkesi Perşembe günleri İstanbul Modern dünyasını ücretsiz keşfe davet eden ve aynı zamanda İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin proje sponsorluğunu da sürdüren Marshall Boya’nın, 'Sizin Perşembeniz' ismiyle başlattığı etkinliklere bir yenisi eklendi. Sanatseverler, 25 Şubat’ta Balkan Naci

yapi.com.tr
Balkan Naci İslimyeli 'Sizin Perşembeniz'deydi

anatı günlük yaşamın bir parçası haline getirmek amacıyla herkesi Perşembe günleri İstanbul Modern dünyasını ücretsiz keşfe davet eden ve aynı zamanda İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin proje sponsorluğunu da sürdüren Marshall Boya’nın, 'Sizin Perşembeniz' ismiyle başlattığı etkinlikler devam ediyor. Sanatseverler, 25 Şubat’ta  Balkan Naci İslimyeli’nın yetişkinlere yönelik atölye çalışmasında bir araya geldiler. Resimden fotoğrafa, enstalasyondan performansa farklı sanatsal ifade biçimlerini sanatında uygulayan Balkan Naci İslimyeli’nin yönetimindeki atölyede katılımcılar, mekân kavramını derinlemesine irdeleme fırsatı buldular ve renklerin insanların hayatları üzerindeki etkilerini incelediler.

İslimyeli, katılımcıların çalışmaya yoğun ilgi gösterdiğini söyleyerek, "Konu ve sunduğumuz malzemeler çok renkliydi. Kuş kafeslerini kendilerince yenilediler, değiştirdiler ve dönüştürdüler. Mekan-insan, mekan-anlam, mekan -uzam ilişkileriyle, Doğu ve Batı kültürlerinin mekan kavrayışları, ışık ve rengin yaratıcılığında mekan olanakları üzerine yaptığımız kapsamlı konuşmanın da üretilen işlere büyük katkısı oldu" dedi.

Atölye çalışmasında renk ve ışık ilişkisini de ele aldıklarını belirten İslimyeli, “Renk bir ışık mucizesidir. Her rengin içinde taşıdığı gizli enerji yaşam enerjimizi de tetikler, renkler de duygular gibi araştırma ve derinleştirmeyle zenginleşir. Renklerle tüm duyguları karşılar, yaratır ve değiştirebiliriz. Kendi  dünyamızı kurmada, başkalarına yansıtmada renk eşsiz bir olanaktır. Büyük sanatların sırrı renk ve ışığa kattıkları derin anlamlarda saklıdır” şeklinde konuştu. 

Sizin Perşembeniz

Sanatçıların, mekan, renk, kimlik kavramlarından hareketle tasarladıkları ve 15 kişilik gruplar halinde gerçekleşen Marshall’ın 'Sizin Perşembeniz' etkinlikleri, kısa söyleşi ve sanat uygulamalarından oluşuyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerine İstanbul Modern’i, sanat yapıtlarını, sanatsal üretim süreçlerini keşfe davet eden Marshall, aynı zamanda ziyaretçilere sanatçılarla tanışarak onlarla birlikte üretme zemini de yaratıyor.

Sizin Perşembeniz etkinliği, 18 Mart’ta Mustafa Horasan’ın, 29 Nisan’da da Temür Köran’ın gerçekleştireceği atölye çalışmalarıyla devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/balkan-naci-islimyeli-sizin-persembenizdeydi_77285.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!