Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ballıkuyu ve Vezirağa' da Çalışmalar Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, heyelan bölgesi Ballıkuyu ve Vezirağa'da kaymayı önleyecek inşaat çalışmalarına başlıyor. İZSU Genel Müdürlüğü,

Yeni Asır
Ballıkuyu ve Vezirağa' da Çalışmalar Başlıyor

b>İzmir Büyükşehir Belediyesi, heyelan bölgesi Ballıkuyu ve Vezirağa'da kaymayı önleyecek inşaat çalışmalarına başlıyor.

İZSU Genel Müdürlüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin yaptığı jeolojik, jeofizik araştırmaların sonucu hazırlanan proje doğrultusunda gelecek hafta ihaleye çıkacak ve ardından çalışmalar başlayacak.

Uygulanacak proje ile heyelanı tetikleyen yeraltı ve yerüstü suları kontrol altına alınacak. Vezirağa'daki zemin hareketini önlemek amacıyla ayrıca istinat duvarı yapılacak. Heyelan etkisini en aza indirecek çalışmalar 4 ay içinde tamamlanacak. Bu arada belediye yetkilileri Vezirağa heyelan alanı içinde 40, Ballıkuyu'da ise yaklaşık 25 civarındaki yapının boşaltılarak, yıkılacağını belirtti.

ŞEBEKELER İPTAL EDİLDİ
Ballıkuyu'da heyelanın olduğu alanda içme suyu ve kanalizasyon şebekesi iptal edilerek, alana içme suyu ve kanalizasyon suyu sızması engellendi. Bu çalışma heyelanı kısmen de olsa durdurdu. Yeni yapılacak çalışma ile heyelanı tetikleyen yeraltı ve yerüstü sularının kesilmesine çalışılacak. Ayrıca bölgede tehlike arzeden 25 ev vakit geçirilmeden yıkılıcak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ballikuyu-ve-veziraga-da-calismalar-basliyor_19362.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!