Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bana Yargısız İnfaz Yaptılar

Acarkent ve Acaristanbul’un sahibi İsmet Acar, kendisinin günah keçisi seçildiğini söyledi.

Hürriyet Gazetesi/Nilgün Karataş
Bana Yargısız İnfaz Yaptılar

br/> Acarkent ve Acaristanbul’un sahibi İsmet Acar, kendisinin günah keçisi seçildiğini söyledi. Acar "Bakan Pepe’nin ’Acarkent İstanbul’un yüz karasıdır’ sözleri bir dil sürçmesi. Beykoz’un yüzde 86’sı ruhsatsız. Biz ruhsatlı, altyapısı, üstyapısı olan bir yer yaptık" dedi.


Beykoz’da Saip Molla Ormanı’na yaptığı Acarkent ile inşaat sektöründe isim yapan, Serdaroğlu Ormanı’na yapmaya başladığı Acaristanbul ile de bir anda gündeme oturan İsmet Acar, "Bir günah keçisi aranıyorsa yanlış kişi seçildiğini" söyledi. Acar yasalara aykırı iş yapmadığını, özel tapulu arazisinde yaptığı inşaatlarda yargı kararlarına uyduğunu buna karşın bir yargısız infazla karşı karşıya bulunduğunu savundu. Acar şöyle konuştu:

Silahlı Korumalarım Yok

Ben kimim? Nasıl devletin güçlerini bir yere sokmam? Acarkent’te site yönetimine ait özel güvenlik var. Sitenin 150 civarında özel güvenlik elemanı var, onlar da yasalara uygun olarak çalışıyor. Hiçbirinde silah bulunmuyor. Bu güvenlik görevlileri site yönetimine ait. Kanunlar herkesten daha çok bana lazım. Çünkü bana karşı yargısız infaz yapılıyor. Silahlı korumalarla dolaşmamı gerektirecek iş yapmıyorum, bir şoförüm var onunla dolaşırım. Çocuklarım bana bu yüzden kızıyor ama korunmamı gerektiren bir durumum yok ki. Türkiye’nin ilk 500’ünde, 1000’inde yer almayan mütevazı bir işadamıyım.

Devletle İş Yapmam

Devlet işi yapmayan, devletin ihalesine girmeyen, tapusuz mülkü olmayan, ruhsatsız inşaat yapmayan, bitirdiği işlerde iskan alan biriyim. Yalnız Sarıyer’deki (Boğaziçi Koru Evleri) iskanların tamamı henüz alınamamıştır, iskanları devam etmektedir. Adalete güveniyorum, çıkacak karara boynum kıldan incedir, adaletin kestiği parmak acımaz. Bugüne kadar değil bir kamu bankasıyla, özel bankalarla bile çalışmamaya özen gösterdim. Sadece bir kez Acaristanbul’un arazisini alırken Citibank’tan 3.5 milyon dolar kredi aldım, onu da geri ödedim. Özkaynaklarımla hareket etmeyi istediğim için kredi almaya ihtiyaç duymadık.

Trilyonluk Emlak Vergisi

Bakan Pepe’nin ’Acarkent İstanbul’un yüzkarasıdır’ sözleri bir dil sürçmesi. Beykoz, yüzde 86’sı ruhsatsız, yüzde 73’ü tapusuz bir ilçe. Bizler ruhsatlı, altyapısı, üstyapısı olan bir yer yaptık. Acarkent 18 yıldır devam ediyor. Bu sürede her ay ortalama 2 bin 500 işçi sigortalı olarak çalışmış. Bugün hastanesiyle, okuluyla, sosyal tesisleriyle düşünürsek 5 bin kişiye istihdam sağlıyor. Acarkent, kendi kendini pazarlayan bir yer. Politikacısından sanatçısına pek çok üst tabaka insan oturuyor burada. 1452 villadan elimizde 40 kadar villa var, gerisi satıldı. Sadece iskan bedelleri birkaç trilyon, her sene buradan trilyonun üzerinde emlak vergisi ödeniyor. Böyle bir yerde neden yargısız infaz yapıldığı konusunu düşünmek lazım. Kaldı ki Acarkent tapulu mülkümüz. Bakanımızın hassasiyetlerini biliyorum ama yanlış bilgilendirildiğini düşünüyorum.

Acarkent Ticari Bir Hata

Acarkent yasalara uygun olmakla birlikte ticari olarak yanlış bir proje. Bugünkü aklım olsa 400 villa yerine 800 villa yapar, daha fazla kazanırdım. Pepe’nin dediği gibi yüzde 96 değil ama yüzde 6 olan yasal sınırın tamamını kullandık. Acaristanbul 2 milyon 245 bin 600 metrekare olmasına rağmen 800 villa planladık. Yanlış iş yaptık ama tecrübe kazandık.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bana-yargisiz-infaz-yaptilar_50073.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!