Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Barınma Hakkı Gasp Ediliyor

Daha önce "Tekno Kent" projesi adı altında evlerinin yıkım kararı ile mağdur olan Armutlu'da yaşayan çok sayıda yurttaş, şimdi de " Kentsel Dönüşüm Projesi " kapsamında evlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Cumhuriyet Gazetesiaha önce "Tekno Kent" projesi adı altında evlerinin yıkım kararı ile mağdur olan Armutlu'da yaşayan çok sayıda yurttaş, şimdi de "Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında evlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Projesi kapsamında evleri için yıkım kararı çıkarılan Armutlu, Fatih Sultan Mehmet ve Baltalimanı mahalleleri sakinleri Armutlu Meydanı'nda toplanarak kararı protesto etti.

Burada bir basın açıklaması yapan Devrim Sönmez , evlerinin yıkılacağı güzergâhta yapılması planlanan yol için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne alternatif bir proje sunduklarını fakat yetkililerin bunu kabul etmediğini belirtti. İnsanların " barınma hakkının gasp edileceğini " belirten Sönmez, " İktidar, İstanbul'u kimlerin eğlenmesi için tahliye ediyor? Hangi üstün nitelikli insanlara hizmet etmek istiyor? AKP önce bu sorulara cevap versin. 'Yıkılmayacak' dediler, 'tapularınızı vereceğiz' dediler, bizlere yalan söyleyerek oylarımızı aldılar. Ama şunu iyi bilsinler ki evlerimizi yıkamayacaklar " dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/barinma-hakki-gasp-ediliyor_56730.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!