Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Başakşehir Belediyesi, 2,1 Milyar TL Değerinde Arsa Satacak

Başakşehir Belediyesi, 980 milyon TL olan bütçesini 3 milyar 290 milyon TL’ye çıkardı. Bütçe artışı için gelirin de 2 milyar 146 milyon TL’lik arsa satışından karşılanacağını açıkladı.

yapi.com.tr
Başakşehir Belediyesi, 2,1 Milyar TL Değerinde Arsa Satacak

İstanbul’daki AKP’li Başakşehir Belediyesi, tartışma yaratacak bir karara imza attı. Borç batağında olduğu bilinen Başakşehir Belediyesi’nin haziran ayı belediye meclisi oturumunda arsa satışı tartışması yaşandı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; 2022 yılı bütçesi 980 milyon TL olan Başakşehir Belediyesi, ek bütçe teklifi hazırlayarak belediye meclisine sundu. AKP’li Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun imzasının yer aldığı ek bütçe teklifinde belediyenin 2022 yılı bütçesinin yaklaşık 3 milyar TL’ye yükseltileceği belirtildi. Söz konusu ek bütçe için de belediyenin sadece bu yıl 2 milyar 146 milyon TL değerinde arsa satacağı açıklandı.

CHP’li Meclis Grubu’nun ret oyu kullandığı ek bütçe teklifi AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. CHP Grubu adına konuşan Meclis Üyesi Beyzade Kayabaşı, “Başkanlığın 2022 yılı için tahmini bütçesi 980 milyon TL. İstediği ek bütçe ise 2 milyar 430 milyon TL. Bu demektir ki mevcut bütçenin nerdeyse üç katı kadar ek bütçe istenmektedir. İddia ediyorum ki belediyecilik tarihinde böyle uçuk kaçık bir ek bütçe görülmemiştir. Başakşehir Belediyesi’ne boşuna enlerin ve ilklerin belediyesi denilmiyor.

"Tüm bu beceriksiz, kötü ve şuursuz harcamaların kaynağı Başakşehir’in geleceğini ve yeşilini giderayak satma düşüncesinde yatmaktadır." diyen CHP’li Kayabaşı sözleri şöyle sürdürdü: "Sonuç itibari ile bu devasa ek bütçenin Başakşehirli komşularımızın ve Başakşehir ilçemizin bütçesi olmadığını belirtmek isteriz. Peki bu bütçe neyin bütçesi derseniz size söyleyelim: Bu bütçe yangından mal kaçırmanın bütçesidir. Bu bütçe israfın ve şatafatın bütçesidir. Bu bütçe enflasyona yenik düşmenin bütçesidir. Bu bütçe seçimlerin ilanının ve seçim çalışmalarının startının bütçesidir."

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basaksehir-belediyesi-2-1-milyar-tl-degerinde-arsa-satacak_191039.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!