Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başbakan Emriyle Kondu Dönüşümü

Gecekondu Kanunu'ndaki değişiklikle gecekondu dönüşüm projeleri konusunda merkezi idare adına yetkili hale gelen Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yetkisi çerçevesinde kentsel dönüşüm projelerini hızlandırmak için harekete geçti.

Milliyet Gazetesi
Başbakan Emriyle Kondu Dönüşümü

ecekondu Kanunu'ndaki değişiklikle gecekondu dönüşüm projeleri konusunda merkezi idare adına yetkili hale gelen Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yetkisi çerçevesinde kentsel dönüşüm projelerini hızlandırmak için harekete geçti.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla valiliklere bir yazı gönderen TOKİ, acil kentsel dönüşüm ihtiyacı olan bölgelere dair çalışma yapılmasını istedi.

Yazıda, hükümetin "planlı kentleşme ve konut üretimi" programının TOKİ tarafından yürütüldüğü hatırlatılarak öncelikle plansız yapılaşma ve gecekondulaşmanın önlenmesi ve kentsel yenilemenin hızlı biçimde temini için Gecekondu Kanunu'nda yapılan değişikliğin Resmi Gazete'de yayımlandığı hatırlatıldı.

Daha önce Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından yapılan Gecekondu Kanunu uygulamalarının bundan sonra TOKİ tarafından yürütüleceği kaydedilen yazıda, ilgili belediyelerin acil dönüşüm ihtiyacı bulunan bölgelere dair çalışma yaparak TOKİ'ye bilgi vermesinin çalışmaları hızlandıracağına işaret edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basbakan-emriyle-kondu-donusumu_53395.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!