Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Başbakan Recep Tayyip ve Tayfaları Çalışıyor!”

Balıkesir'in Marmara İlçesi'ne bağlı Avşa Beldesi'nde (Avşa Adası), yaptırılan deniz suyundan içme suyu üreten tesisin açılışı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapıldı. Bakan Yıldırım yaptığı konuşmada, 12 Eylül’de yapılacak Anayasa değişikliğiyle ile ilgili referanduma değinerek, “Vekillerin yapamadığını millet yapacak” dedi.

Radikal Gazetesi
“Başbakan Recep Tayyip ve Tayfaları Çalışıyor!”

STRONG>Balıkesir'in Marmara İlçesi'ne bağlı Avşa Beldesi'nde (Avşa Adası), yaptırılan deniz suyundan içme suyu üreten tesisin açılışı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapıldı.

Bakan Yıldırım yaptığı konuşmada, 12 Eylül’de yapılacak Anayasa değişikliğiyle ile ilgili referanduma değinerek, “Vekillerin yapamadığını millet yapacak” dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Avşa Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan deniz suyunu içme suyuna dönüştüren arıtma tesisinin açılışını yaptı. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve günlük 4 bin ton deniz suyunun içme suyuna dönüştürüldüğü Avşa’daki tesisin kapasitesinin, ihtiyaca göre 20 bin tona kadar çıkabildiği belirtildi. Yaklaşık 15 milyon liraya mal olan tesisin, yaz aylarında nüfusu artan Avşa’nın 40 yıllık dönemde su ihtiyacını karşılayacağı bildirildi.

‘BAŞBAKAN RECEP TAYYİP VE TAYFALARI OLARAK’

Dün akşamki açılış töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ‘Başbakan Recep Tayyip ve tayfaları olarak’ halkın mutluluğu için gece- gündüz demeden üretmeye devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“Dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürmek için hız kesmeden çalışıyoruz. Bütün bunları yaparken bir de baktık ki Türkiye’de adalet yok. Bölünmüş yollar açılmış, hava yolları halkın yolu olmuş ama adalet yolları tıkalı. Bu adalet yollarını açmak için Meclis'te bir anayasa değişikliği teklifi verdik. İsterdik ki değişiklik bütün siyasi partilerin uzlaşma çağrımıza müspet cevap vermesiyle Meclis'te hallolsun. Halkımızı bu yaz günü bir daha sandık başına götürmeyelim. Hayırlısı olsun vekiller halledemediyse, her zaman olduğu gibi milletin kendisi halleder. Aslı halleder geçmişte de böyle oldu.”.

Avşa’daki tesislerin açılışı öncesi Coşkun Sabah iskele meydanında ücretsiz halk konseri verdi. (dha)

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/basbakan-recep-tayyip-ve-tayfalari-calisiyor-_81550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!