Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başbakan'dan Yıkım Kararı!

BAŞbakan Erdoğan önce, sel afetine ilişkin durum değerlendirmesi yapmak üzere ilgili bakanlarla bir araya geldi. Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde saat 12:40’ta başlayan toplantıya, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker katıldı. Erdoğan görüşmenin

Vatan Gazetesi
Başbakan'dan Yıkım Kararı!

Başbakan Erdoğan önce, sel afetine ilişkin durum değerlendirmesi yapmak üzere ilgili bakanlarla bir araya geldi. Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde saat 12:40’ta başlayan toplantıya, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker katıldı. Erdoğan görüşmenin ardından su baskınına uğrayan alanları helikopterle havadan inceledi. İstanbul’da yapılmış olan dere ıslahlarıyla ilgili olarak önlerine “yasal maniler ve bazı dirençlerin” çıktığını yineleyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu dirençlerin aşılması lazım. Bakın şu anda helikopterle dolaşırken sizler de tespit ettiniz bütün dere yatakları nasıl değiştirilmiş. Bu dere yataklarının değiştirilmesi neticesinde meydana gelen özellikle sıkıntıları yaşıyoruz. Dün de söyledim, dere yatağını muhakkak bulur ve derenin intikamı ağır olur. Ayamama Deresi’nde yaşanan ortada. Papaz Deresi’nde yaşanan ortada. Aynı sıkıntılar burada da var. Şimdi bizler bir çalışmayı yürütüp ikili görüşmeler suretiyle bu işi çözüp buralardaki yıkımları da gerçekleştireceğiz. Bunun başka çıkışı yok. Çünkü daha farklı bir bedeli ne oralarda bu tasarrufu yapanlar, ne de vatandaşlarımıza ödetmek istiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/basbakandan-yikim-karari_72254.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!