Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Basel'de Sandıktan Çıkan 'Picasso'lar

New York Sothebys'te, tarihteki bir sanat eseri için ödenmiş en fazla ikinci miktar olan 95.2 milyon dolarlık ‘Dora Maar Au Chat’ satışı sonrasında, Picasso'nun en önemli eserleri Basel Sanat Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

NTVMSNBC
Basel'de Sandıktan Çıkan 'Picasso'lar

ew York Sothebys'te, tarihteki bir sanat eseri için ödenmiş en fazla ikinci miktar olan 95.2 milyon dolarlık ‘Dora Maar Au Chat’ satışı sonrasında, Picasso'nun en önemli eserleri Basel Sanat Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

Bugün (14.06.2006) açılan Basel Sanat Fuarı öncesinde, dünyanın en önemli koleksiyonerlerine görme şansı tanınan ve ilk defa sergilenen ‘Picasso’lar, çok büyük ilgi gördü. ‘Dora Maar Au Chat’, adı gizli tutulan bir Rus koleksiyonere satılmıştı. Söylentilere göre, sözü edilen Rus koleksiyoner birçok Picasso eserini satın almak üzere bir Avrupalı galeri sahibi ile görüşmeler halinde. Birçok batılı koleksiyonerin Picasso için yüksek fiyat ödemeyi göze alması ve Rus koleksiyonerlerin ortaya yeni çıkan ilgisi, Picasso fiyatlarına yeni rekorlar kırdırıyor.Art Basel’de Thomas Gibson Sanat Galerisi, şimdiye kadar ortaya çıkmamış, 1960 yılında Picasso tarafından yapılan ‘Homme à la Pipe’ adlı eseri satışa çıkarıyor. Ayrıca birçok galeri de fiyatları 10 milyon dolardan başlayan 10’dan fazla Picasso’yu satışa sunuyor.

Bu sene ana sponsorluğu UBS tarafindan üstlenilen Basel Sanat Fuarı’na katılan ünlüler arasında Zinedine Zidane, Mick Jagger, Miuccia Prada, Zaha Hadid, Eli Broad ve François Pinault bulunuyor.

Fuar 5 Ana Bölümden Oluşuyor
Art Premiere: Gelecek vaad eden genç galerilerin sunumlarını yapabileceği bir bölüm olarak tasarlanmıştır. Bu sene bu bölüme Belçika, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İngiltere, Almanya, Hindistan, İsviçre, Slovenya ve İtalya’dan toplam 12 genç galeri katılmaktadır.

Art Statement:
Sergi niteliğindeki düzeniyle 22 farklı galerinin temsil ettiği 22 genç sanatçıya tek kişilik sergi imkanı tanımaktadır.

Art Unlimited: Galeri ve sanatçılara, diğer hiçbir sanat fuarının sunamadığı, iç mekana sığmayacak boyuttaki eserlerini sergileme ve satabilme şansını sağlamaktadır.

Art Galleries: Dünyanın dört bir yanından özel kurul ile seçilmiş galerilerin eserlerinin sergilenmesine ve satışına olanak sağlamaktadır.

Art Edition: Bu sene yapılan yeniliklerden bir tanesi olup dünyanın ileri gelen yayıncılarının sanatçı kitaplarına yer verilecektir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baselde-sandiktan-cikan-picassolar_46447.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!