Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BASF Seragazı Salınımı Hedefine Ulaştı

BASF, 2011 Raporu’nu yayınladı. Şirket, sera gazı salınımını 2002 yılına oranla yüzde 29 oranında azaltarak 2020 yılı için belirlediği rakama şimdiden ulaşmayı başardı. BASF’nin 2010 yılı kurumsal karbon ayak izi sonuçları, kendi ürünlerinde sera gazı salınımının görünür bir şekilde azalmasına ek olarak, yenilikçi iklim koruma çözümleri

yapi.com.tr
BASF Seragazı Salınımı Hedefine Ulaştı

BASF, 2011 Raporu’nu yayınladı. Şirket, sera gazı salınımını 2002 yılına oranla yüzde 29 oranında azaltarak 2020 yılı için belirlediği rakama şimdiden ulaşmayı başardı. BASF’nin 2010 yılı kurumsal karbon ayak izi sonuçları, kendi ürünlerinde sera gazı salınımının görünür bir şekilde azalmasına ek olarak, yenilikçi iklim koruma çözümleri aracılığıyla müşterilerinin de karbondioksit ayak izini 322 milyon ton azalttığını ortaya koydu. 

BASF’nin ekonomik, ekolojik ve sosyal veriler içeren raporu, bağımsız değerlendirme kuruluşu Küresel Raporlama Girişimi (GRI) tarafından sürdürülebilirlik raporları standartlarıyla uyumlu bulundu ve A+ notla derecelendirilerek şeffaflığı doğrulandı. Şirket, 2010 yılında ilk defa artı-değer zincirindeki salınım raporları için Seragazı Prortokolü’nün kurumsal karbon raporlarında daha fazla şeffaflık ve mutabakat sağlamayı amaçlayan yeni standardını da göz önünde bulundurdu. BASF ayrıca, uluslararası sürdürülebilirlik uzmanları tarafından ayrıntılı bir şekilde hazırlanan bu yeni standardın geliştirilmesi sürecinde know-how sağladı.

BASF 2010 yılında ayrıca, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde onuncu kez listeye girmeyi başardı ve Karbon Raporlama Liderliği Endeksi’nde bir kez daha ilk sıraya yerleşti. BASF, yeni oluşturulan Karbon Performansı Liderliği Endeksi (CPLI) listesinde de yer aldı.

ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/basf-seragazi-salinimi-hedefine-ulasti_86414.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!