Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başıbüyük’e Kentsel Dönüşüm

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, bugünkü oturumunda Başıbüyük Mahallesi’nde kentsel dönüşüm alanı (Gecekondu Dönüşüm) olarak belirlenen parsellerin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nı ve Maltepe Belediye Meclisi’nin bu konudaki kararını oybirliğiyle onayladı.

ibb.gov.tr
1


stanbul’daki plansız yapılaşma ve gecekondu sorununa kentsel dönüşüm projeleriyle çözümler üreten İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Maltepe’nin Başıbüyük Mahallesi’ndeki çarpık ve sağlıksız yapılaşmayı TOKİ işbirliğiyle aşıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, bugünkü oturumunda Başıbüyük Mahallesi’nde kentsel dönüşüm alanı (Gecekondu Dönüşüm) olarak belirlenen parsellerin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nı ve Maltepe Belediye Meclisi’nin bu konudaki kararını oybirliğiyle onayladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi) ve Maltepe Belediyesi arasında daha önce Başıbüyük Mahallesi’nin gecekondu dönüşümü ile ilgili bir protokol imzalanmıştı. Protokol gereği mahallede yaklaşık 90 hektarı kapsayan 157 pafta 1389 ada 1 parsel, 1391 ada1 ve 12 parsel, 165 pafta 1391 ada 20 numaralı parseller kentsel yenileme alanı olarak belirlenmiş oldu.

Projede Başıbüyük’te yaşayan vatandaşlara öncelik tanınacak
Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan raporda, “Kentsel yenileme projeleri 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama planıyla uyumlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak, ilçe belediyesi tarafından ilgili taraflar (üniversiteler, mahalle muhtarları, meslek odaları, diğer ilgili kurum ve kuruluşlar) ile görüşmeler yapılarak katılımlı bir şekilde hazırlanacaktır. Projede yaşam standartlarının yükseltilmesinin yanında, kullanıcı profilinin korunması (bölgede yaşayanların projenin uygulanmasından sonra da bu bölgede yaşamalarını özendirici ekonomik ve sosyal koşulların sağlanması) esas alınacaktır” ifadelerine yer veriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basibuyuke-kentsel-donusum_50891.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • YIKIMA HAYIR... tabu ve imar meskenlerimizin bir an önce VERİLMESİNİ İSTİYORUZ YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!