Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Başkan Altepe: Bursa'nın En Önemli Sorunu Çevre Kirliliği

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehrin en önemli sorununun çevre kirliliği olduğunu söyledi. Altepe, Yeşil Çevre Arıtma Kooperatifi'nde Kestel ve Gürsu bölgesinde faaliyet gösteren sanayicilerle bir araya geldi. Arıtmasız çalışan işletmelere karşı mücadele başlattıklarını belirten Altepe, çevre kirliliğinin sanayicilerle işbirliği

Zaman Gazetesi
Başkan Altepe: Bursa'nın En Önemli Sorunu Çevre Kirliliği

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehrin en önemli sorunlarının başında çevre kirliliği geldiğini belirterek, Yeşil Çevre Arıtma Kooperatifi'nin bölge için örnek bir proje olduğunu kaydetti. Altepe, kooperatifin çalışma alanları ve kapasitesi hakkında Genel Müdür Mehmet Aydın'dan bilgi aldı. Altepe, daha yaşanabilir bir Bursa için sanayicilerin de üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

Arıtmasız çalışan işletmelerle ilgili çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, Bursa'nın en önemli eksikliğinin derelerin kirliliği ve atık sular olduğunu kaydetti. Bursa'nın bir sanayi şehri olması nedeniyle zehirli atıklarla su, toprak ve havanın kirlendiğine dikkat çeken Başkan Altepe, şu bilgileri verdi: "Çevre ve su kirliliği bizim için en önemli sıkıntı. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak valilikle birlikte önemli çalışmalar yürütüyoruz. Kentin doğusundaki Kestel, Gürsu sanayi bölgeleri ve evsel atıklarının arıtıldığı Yeşil Çevre Arıtma Tesisleri bu açıdan büyük bir hizmet görüyor. Sanayicilerimizle birlikte derelerimizin temiz akması konusunda arıtma tesislerine bağlı olmayan firmaların bağlanması, tesisin eksikliklerinin giderilmesi ve atıkların bertarafı konusunda yapılabilecekleri de gözden geçirdik. Zaman içinde bu bölge örnek bir tesis olacak."

BUSKİ ile Yeşil Çevre Arıtma Tesisi arasında yürütülecek örnek çalışma ile Bursa derelerini kirleten önemli bölgelerden biri olan şehrin doğu bölgelerindeki sıkıntıların çözüleceğine işaret eden Altepe, "Bizden sonraki nesle daha temiz bir Bursa bırakmayı amaçlıyoruz. Bu sorumluluğu hep birlikte duymak zorundayız. Bu konuyla ilgili arıtmasız çalışan işletmeler için verdiğimiz süreler doldu. Bundan sonra denetimlerimiz valilikle birlikte artırılacak." diye konuştu.Yeşil Çevre Arıtma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Burkay ise Bursa'nın doğu bölgesindeki Gürsu, Kestel ve Barakfakih bölgelerinin sanayi ve evsel arıtma ihtiyacını karşılayan Yeşil Çevre Arıtma Kooperatifi'nin Türkiye'de sosyal sorumluluk anlamında yapılan en önemli projelerden biri olduğunu söyledi.

Şehrin doğu bölgesindeki hem sanayinin hem de kentsel yerleşimin oluşturduğu atıkların burada arıtıldığını dile getiren Burkay, "Gelecek nesillere daha temiz bir Bursa ve derelerden daha temiz bir suyun akması için bu tesis çok önemli. Bu tesis, bölgedeki sanayicilerin ilgili belediyelerle yaptığı uyumlu çalışmanın sonucudur. Türkiye'de bir örneği daha yok. Yaşanan sıkıntıların bir an önce çözülerek bölgenin ihtiyacı olan yatırımlar da yapılarak evsel ve sanayi atıklarının arıtması işi gelecek nesiller için de köklü bir şekilde çözülmüş olacak." açıklamasında bulundu.

ETİKETLER: çevre kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-altepe-bursanin-en-onemli-sorunu-cevre-kirliligi_84186.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!