Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkan, Farkı Cebinden mi Ödeyecek?

Toplu Konut İdaresi, Galatasaray’a Seyrantepe’de bir stadyum yapmak için gerekli ihaleyi "Ali Sami Yen Stadı’nın tapusu ile ilgili davanın sonuçlanmasını beklemeden" yapacağını açıkladı.

Milliyet Gazetesi/Mehmet Y. YILMAZb>Toplu Konut İdaresi, Galatasaray’a Seyrantepe’de bir stadyum yapmak için gerekli ihaleyi "Ali Sami Yen Stadı’nın tapusu ile ilgili davanın sonuçlanmasını beklemeden" yapacağını açıkladı.

Daha önce ihale için davanın bitmesi gerektiğini söyleyen TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar’ın neden fikrini değiştirdiğini bilemiyoruz. Bayraktar’ın Hürriyet muhabiri Çiğdem Toker’e yaptığı açıklamaya göre eğer ihale sonuçlanana kadar tapu davası sonuçlanmazsa ihale süreci beklenecekmiş.

Bir hayli karışık bir iş olduğunu, daha önce yazmıştım. Burada TOKİ’nin yanıtlaması gereken soru, ihalenin hangi projeye dayanılarak açılacağı olmalı. Bildiğimiz kadarıyla daha ortada yapılmış bir proje yok ve Bayraktar "bir hafta içinde ihale" açmaktan söz ediyor. Demek ki bir "avan proje" üzerinden gidilecek.

Tesadüfe bakın ki dün bu köşede "avan projeler" ile yapılan ihalelerde yandaş müteahhitlere sağlanabilecek özel avantajlardan söz etmiştik. "Avan proje" ile "nihai proje" arasındaki farkı da herhalde Bayraktar kendi cebinden karşılamayı düşünüyor.

Öte yandan Galatasaray açısından bir de şu durum var: Dünkü ihalede Zincirlikuyu’daki Karayolları arazisi 800 milyon dolara alıcı buldu. Ali Sami Yen arazisi belki o kadar büyük değil ama bu bile değeri konusunda bir fikir veriyor.

Hep söylediğim gibi, Galatasaray kendi olanakları ile bu projeyi yapabilecek güçte. Tek mesele her şeyi devletin sırtına yıkma alışkanlığından kurtulamıyor olmak sanırım.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-farki-cebinden-mi-odeyecek_52483.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!