Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkan Kadir Topbaş: İstanbul’un Parasını Doğru Kullanıyoruz

Basın mensuplarının iptal edilen tünel yol ihaleleriyle ilgili sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Tünellerin katılım yollarını şimdi yapmamız gerekmediği için ihaleleri iptal ettik. İstanbul’un parasını doğru ve etkin kullanıyoruz” dedi.

ibb.gov.trasın mensuplarının iptal edilen tünel yol ihaleleriyle ilgili sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Tünellerin katılım yollarını şimdi yapmamız gerekmediği için ihaleleri iptal ettik. İstanbul’un parasını doğru ve etkin kullanıyoruz” dedi.

Tünel yollara çok önem verdiklerini ve “7 Tepeye 7 Tünel” projesi kapsamında İstanbul’un çeşitli noktalarına toplam 33 tünel yol yapacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gazetecilerin iptal edilen 5 tünel yol ihaleleriyle ilgili sorusuna, “Bu tünel inşaatlarına katılım yollarını da katarak ihale yapıldı. Tünel inşaatları çok kısa sürede bitmiyor. 1 – 1,5 yılı aşkın bir zaman alıyor. Bu nedenle katılım yollarına şimdi yatırım yapmamız gerekmiyor. 1,5 yıl sonra bitecek olan tünelin bu katılım yollarının o zamana yakın tarihte ihalesinin yapılmasının daha doğru olduğunu, sadece kaynaklarımızı tünellere yönlendirmek gerektiği için böyle hareket ettik” cevabını verdi.

“Doğru olanın yatırımları ayrıştırarak net olarak yapmak” olduğunu vurgulayan Kadir Topbaş, “Kaynaklarımızı çok rantabl kullanmak zorundayız. Şimdi çok paramız var diye her tarafa büyük yatırımlar saçarak hareket edemeyiz. İstanbul’un parasına doğru düzgün kullanma sorumluluğumuz var, bunu da yapıyoruz” dedi.

Başkan Topbaş, Anıtlar Kurulu tarafından kaldırılması kararı verilen Büyükçekmece’deki Mimar Sinan Köprülü Kavşağı’nda gerekli uyarı işaretlerinin yeniden konulacağını ifade ederek, Anıtlar Kurulu’nun kararına uyacaklarını kaydetti. Topbaş, “Daha önce sit alanında olmadığı için, etkileşim alanında olmadığı için bu projeler kurula sunulma gereği duyulmamıştı. Ama bu bölgeyi sit alanına aldıklarından dolayı burada yapılacak her yapı bundan sonra böyle kuruldan görüş almadan yapılamayacak anlamına gelmektedir” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-kadir-topbas-istanbulun-parasini-dogru-kullaniyoruz_53127.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!