Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkan Nokta Koydu: İşgaller ve İşporta Sona Erecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent merkezindeki 11 ilçenin başkan yardımcıları ve zabıta müdürleriyle bir araya geldi. Kaldırım işgalleri ve kayıtdışı satış yapan seyyar satıcılar ele alındı. Kocaoğlu, "El ele vererek, işportacıların ve işgallerin üzerine kararlılıkla gideceğiz. Sorunu kırmadan-dökmeden ama kökünden çözeceğiz. Artık

Milliyet Gazetesi
Başkan Nokta Koydu: İşgaller ve İşporta Sona Erecek

üyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent merkezindeki 11 ilçenin başkan yardımcıları ve zabıta müdürleriyle bir araya geldi. Kaldırım işgalleri ve kayıtdışı satış yapan seyyar satıcılar ele alındı.

Kocaoğlu, "El ele vererek, işportacıların ve işgallerin üzerine kararlılıkla gideceğiz. Sorunu kırmadan-dökmeden ama kökünden çözeceğiz. Artık kimse top yuvarlayamayacak" dedi.

Geçtiğimiz dönem içinde İzmir’de zabıta, gıda sağlığı, ruhsat, belediyenin sokağa hakim olmaması, tabela kirliliği ve kaldırım işgali gibi konularda gereken çalışmaların etkili bir biçimde uygulanamadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni dönemdeki organizasyonla yasanın kendilerine verdiği görevi hakkıyla yapacaklarını söyledi. Kocaoğlu, "İşin özü şudur: Sorumluluk bilinci içinde, görevimizi ihmal etmeden çalışacağız. Belirli yerlerden başlayarak sokağa hakim olacağız. Bu süreçte emniyet kuvvetleri ve valilik de bize sürekli destek verecek. Elbette problemler yaşanabilir ama biz yasayı uygulamakta kararlıyız" diye konuştu.

Kocaoğlu: Hatayı affetmem

Herkesin görev tanımının yasayla ve yönetmeliklerle belirlendiğini hatırlatan Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda irade koyduklarını dile getirdi. İlçe yetkililerine seslenen Başkan Kocaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Yaşam kalitesini yükseltmek için hep birlikte el ele çalışacağız ve bu sorunun üstesinden geleceğiz. Kimse top yuvarlamayacak. Kendi zabıta birimimden başlamak üzere hata yapanı affetmeyeceğim. Sizden destek istemiyorum, yasal görevinizi yapmanızı istiyorum. Kararlı biçimde ama kırmadan dökmeden, ikaz ederek ve eğiterek iş yapacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri işbirliğiyle sokağa teslim olmayacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-nokta-koydu-isgaller-ve-isporta-sona-erecek_69466.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!