Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Başkan Obama'dan ‘Yeşil Konut’lara Tam Destek

ABD merkezli ‘United for a Sustainable America’ isimli kuruluşun İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ)düzenlediği ‘İstanbul Yeşil Ekonomi Zirvesi’nde konuşan ABD İstanbul Başkonsolosu Scott Kilner, ABD hükümetinin yeşil ekonomi alanında yaptığı çalışmalara dikkat çekti

Milliyet Gazetesi
Başkan Obama'dan ‘Yeşil Konut’lara Tam Destek

ABD merkezli ‘United for a Sustainable America’ isimli kuruluşun İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ)düzenlediği ‘İstanbul Yeşil Ekonomi Zirvesi’nde konuşan ABD İstanbul Başkonsolosu Scott Kilner, ABD hükümetinin yeşil ekonomi alanında yaptığı çalışmalara dikkat çekti. ABD’deki inşaat ve binalara yapılan iyileştirmeleri, yeşil iş alanları örneklerinden sadece birisi olarak gösteren Kilner, Başkan Obama’nın orta sınıf ailelerine enerji faturalarından tasarruf yapmalarına yardımcı olacak konut enerji tasarrufu girişimine dikkat çekti. Kilner, şöyle konuştu:

150 bin konuta güneş enerjisi

“Tarım Bakanı, Amerikan çiftçilerine kırsal kesimlerdeki KOBİ’ler için 10 yıllar boyunca enerji üretecek ve tasarruf etmelerini sağlayacak 30 milyon dolar değerinde yeni hibe ve krediler açıkladı. İçişleri Bakanı, bir eyalette 150 bin konuta enerji sağlayacak olan 500 megavatlık bir tesis de dahil olmak üzere büyük çaplı güneş enerjisi projelerini onaylamıştır. Enerji Bakanı, fabrika yapımı olan tamamen sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışan 6 kişilik bir aracın geliştirilmesini destekleyecek olan 50 milyon dolarlık koşullu kredi teklifinde bulunmuştur. Enerji Bakanlığı, Washington’da ilk yol kenarı elektrik araç şarj istasyonunu devreye soktu.”

Obama’nın yeşil ekonomi üzerine odaklanmasını yeşil işletmelerin geleceği için çok iyi bir işaret olarak değerlendiren Kilner, “Kuruluşlar, bu fırsatların mali ödüllerini  de toplayacaktır” dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-obamadan-yesil-konutlara-tam-destek_84118.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!