Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Başkan Topbaş Havaalanı Kavşağını Gazetecilere Anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan havalimanı kavşağını gazetecilere anlattı. Yeşilköy Atatürk Havalimanı’ndaki THY genel müdürlük binasının terasında gazetecilere bilgi veren Başkan Topbaş, göreve geldikleri günden bu güne geçen zaman içerisinde ulaşıma

ibb.gov.tr
Başkan Topbaş Havaalanı Kavşağını Gazetecilere Anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı 5 ay gibi kısa bir sürede  tamamlanan havalimanı kavşağını gazetecilere anlattı. Yeşilköy Atatürk Havalimanı’ndaki THY genel müdürlük binasının terasında gazetecilere bilgi veren Başkan Topbaş, göreve geldikleri günden bu güne geçen zaman içerisinde ulaşıma 16.5 Milyar Lira harcadıklarını söyledi.

‘Havaalanı kavşağı ile çok ciddi bir yoğunluğun önüne geçtik’ diyen Başkan Topbaş, kavşaktan günde 231 bin 200 civarında araç geçtiğini, 7 km’lik  alan içerisinde 7 tane geçit ve katlı geçişler hazırladıklarını, bu katlı geçişlerden bir tanesinin de 48 metre açıklıklı mühendislik harikası denilebilecek bir tasarıma sahip olduğunu söyledi.

Toplamda 53 milyon TL’ye mal olan kavşağın 4,5 ay gibi kısa sürede tamamlandığına dikkat çeken Topbaş, havaalanlarının bir ülkenin giriş kapısı olması sebebiyle çok önemli olduğunu söyledi.

Yeşilköy ile Yeşilyurt arasında bulunan ve 'Havuzlu Kavşak' diye bilinen kavşakla ilgili çalışmaların da sürdüğünü dile getiren Topbaş, ''Florya'dan Yenikapı istikametine giden yolu alta almak suretiyle bir çalışma başlattık. 18 milyon liralık maliyetinin 8 milyon lirasını Ulaştırma Bakanlığı karşıladı. Bu kavşağın yapımının Ekim ayının sonuna kadar bitirilmesini planlıyoruz'' dedi.“Trafik radyosuna yasa müsaade etmiyor”

Trafik uygulamalarının daha iyi kullanılabilmesi için bir radyo kurmayı düşündüklerini belirten Başkan Topbaş, “Devamlı anons geçebileceğimiz. İstanbul belediyesinin meteoroloji bilgilerini verebilecek, inşaat çalışmalarının faaliyetlerini gösterebilen, trafikle ilgili ikazları yapabilen radyo sistemi oluşturmak istedik. Ama maalesef yasa gereği böyle bir şey yapma imkanımız yok” dedi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-topbas-havaalani-kavsagini-gazetecilere-anlatti_82418.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!