Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkan Türel: Raylı Sistemi, Diğer Projeler Gibi Engellemek İstiyorlar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, maliyeti 236 milyon YTL olan ve Antalya'nın 2020 yılı ulaşım ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlanan 'raylı sistem projesi'nin, diğerleri gibi siyasi rant uğruna engellenmeye çalışıldığını söyledi.

Zaman Gazetesi/Mesut Mercan
Başkan Türel: Raylı Sistemi, Diğer Projeler Gibi Engellemek İstiyorlar

ntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, maliyeti 236 milyon YTL olan ve Antalya'nın 2020 yılı ulaşım ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlanan 'raylı sistem projesi'nin, diğerleri gibi siyasi rant uğruna engellenmeye çalışıldığını söyledi.

Türel, arıtma tesisi ve kavşakları yaptıkları gibi Antalya'nın hayrına olan her projeyi de cesaretle, gerekirse seçim kaybetme uğruna dahi olsa Antalya'ya kazandırmaya kararlı olduklarını kaydetti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, bazı çevrelerin hizmetlerini sürekli engellemelerinden duyduğu rahatsızlığı şu sözlerle özetledi: "Kavşak projelerimizi engellemeye kalktılar. Ama biz yaptık, daha da yapacağız inşallah. Yüzüncü Yıl'da yapacağımız dünyanın en güzel spor tesislerini engellemeye kalktılar. Oysa biz Dünya Basketbol Şampiyonası'nı çekmeye çalışıyoruz. Kim kaybedecek? Antalya kaybedecek. İşte bir örnek de raylı sistem projemizdir. Bunu da engellemek istiyorlar. Buradaki amaç, Antalya'yı çağdaş toplu taşıma sisteminden mahrum bırakmak ve bizi yıpratmaktır."

Başkan Türel, Antalya'nın 2020 yılı ihtiyaçlarına cevap verecek büyük bir projenin Hayvanat Bahçesi-Meydan arasındaki birinci aşaması için düğmeye basıldığını ifade ederek, bu mesafenin 11 bin 129 metre uzunluğunda olduğunu söyledi. Bu sistemin 8 bin metresinin 50 km/saat yüksek hız yapılan hafif metrodan, bin 577 metresinin 40 km/saat hız yapılan tünelli hafif metrodan, 280 metresinin de 20 km/saat hız yapılan tünelli depo geçişinden oluştuğu bilgisini veren Türel, "Sadece Muratpaşa-Doğu Garajı arasındaki bin 242 metrelik bir kısım, araçla birlikte projelendirilmiş klasik anlamda bir cadde tramvayı şeklinde. Toplam 14 durak yapılacak ve bunların ikisi Otogar ile Vatan Kavşağı yeraltında olacak. İnsanlar Avrupa'da olduğu gibi yeraltından yürüyen bantlarla hafif metrodan inip otogara ulaşabilecek." diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-turel-rayli-sistemi-diger-projeler-gibi-engellemek-istiyorlar_55158.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!