Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkana Bir Jest de Çorum'dan

AKP'li Çorum Belediyesi, Buharaevler Mahallesi'nde 30 bin metrekare alana yaptırdığı parka, TOKİ Başkanı Bayraktar'ın kentte bir dönem hakimlik yapan dayısı Rahmi Mollaalioğlu'nun adını verdi. Parkın açılışını kente gelecek olan Bayraktar yapacak.

Hürriyet Gazetesi
Başkana Bir Jest de Çorum'dan

AKP’li Çorum Belediyesi, Buharaevler Mahallesi’nde 30 bin metrekare alana yaptırdığı parka, TOKİ Başkanı Bayraktar’ın kentte bir dönem hakimlik yapan dayısı Rahmi Mollaalioğlu’nun adını verdi. Parkın açılışını kente gelecek olan Bayraktar yapacak.

Eskişehir’de AKP’li Odunpazarı Belediyesi tarafından yaptırılan İlköğretim Okulu’na TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın babası Ahmet Hamdi Bayraktar’ın adının verilmesinin ardından, Çorum’da benzer bir durum gündeme geldi. AKP’li Çorum Belediyesi tarafından Buharaevler Mahallesi’nde 30 bin metrekare alana yaptırılan, içinde çocuk parkı, lokanta, kafeterya, spor tesisleri, oturma yerlerinin bulunduğu parka, TOKİ Başkanı Bayraktar’ın dayısı Rahmi Mollaalioğlu’nun adı verildi. 1980’li yıllarda Çorum Adliyesi’nde hakimlik yapan Mollaalioğlu’nun adının verildiği ve 1 milyon YTL’ye mal olan parkın açılışını kente gelecek olan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar yapacak.

CHP: Utanç verici

Yapımına 2006’da başlanan parka Belediye Meclisi toplantısında TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın dayısı olan hakim Mollaalioğlu’nun adının verilmesi Belediye Meclisi’nde 32 üyeden AKP’li 21 üyenin oyuyla 2 Eylül’de kabul edilirken, 11 CHP’li Belediye Meclis üyesi karşı çıktı. CHP’liler, parka bir şehit ismi ya da parkın karşısında bulunan lisenin adı olan 'Mehmetçik' adının verilmesini istedi. Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Ertuğrul Akkaya, parka Bayraktar’ın dayısının adının verilmesini 'yağcılık' olarak niteledi. Akkaya, "Kararı utanç verici olarak nitelendiriyoruz" dedi. Akkaya, TOKİ’den fazladan bir şeyler alabilme ümidi ile Mollaalioğlu’nun adının parka verilmesini yüz kızartıcı yaklaşım olarak gördüklerini söyledi.

Emekli hakim

TOKİ Başkanı Bayraktar’ın dayısı olan ve bir dönem Çorum’da da görev yapan emekli hakim Rahmi Mollaalioğlu 2006’da öldü. 1932 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğan Mollaalioğlu, 9 yaşında geçirdiği bir kaza sonucunda kolunu kaybetmişti. Küçük yaşlarda Kuran eğitimi alan daha sonra da Hukuk Fakültesi’ni bitirip hakim olan Mollaalioğlu, bir çok şehirde hakimlik yapıp emekli olmuştu.

Hasankeyf brifingi

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, TOKİ’de, tarihi Hasankeyf bölgesinin de su altında kalmasına neden olacak Ilısu Barajı yapım çalışmalarına ilişkin brifing aldı. Brifing öncesinde TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile basın toplantısı düzenleyen Eroğlu "Bölgenin turizm merkezi haline gelmesini istiyoruz. Bu amaçla, yeni yerleşim yerine ilişkin projeyi 2 yılda bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskana-bir-jest-de-corumdan_63676.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!