Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkanların Koltukları Tehlikede

Ege'de pek çok belediye, çalışanlarının maaşlarını ve müteahhitlerin alacaklarını ödeyemez oldu. Yatırımlar durdu. Başkanların, korktuğu başlarına gelmeye başladı. Denizli’nin Tavas İlçesi’ne bağlı Karahisar Beldesi’nin CHP’li Başkanı Erdal Karacan, haciz şoku yaşadı. Eski başkanın yaptırdığı yeni hizmet binasının müteahhitine hakedişi olan 1

Milliyet Gazetesi
Başkanların Koltukları Tehlikede

ge'de pek çok belediye, çalışanlarının maaşlarını ve müteahhitlerin alacaklarını ödeyemez oldu. Yatırımlar durdu. Başkanların, korktuğu başlarına gelmeye başladı. Denizli’nin Tavas İlçesi’ne bağlı Karahisar Beldesi’nin CHP’li Başkanı Erdal Karacan, haciz şoku yaşadı. Eski başkanın yaptırdığı yeni hizmet binasının müteahhitine hakedişi olan 1 milyon 656 bin 289 lira ödenmediği için belediyeye haciz geldi.

Makam koltuğu bile yeddieminde

Tavas İcra Müdürlüğü, Karacan’ın makam koltuğu ve makam aracı dahil, belediyenin 136 gayrimenkulünü, masaları, sandalyeleri, bilgisayarları, klimaları, televizyonu ve makine parkındaki araçları haczetti. Yeddiemin olarak Muhasebe Müdürü Mustafa Ok’a teslim edildi. Başkan Karacan, yeddiemin tutanağını imzalamadı. Haciz işlemi tutanağını ve hacze konu faturayı belediyenin resmi internet sitesinden halka duyurdu.

Ne yapacağını şaşırdı

CHP’li Belediye Başkanı  Erdal Karacan, "Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Böyle bir belediye hizmet binasının kaynak olmadan borçla yapılması çok anlamsız. Şimdi belediyenin tüm eşyaları haczedildi. Koltuğum, makam arabam, çöp kamyonları her şey yeddieminde. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bu para halkın parası. Biz şimdi nasıl hizmet vereceğiz? Çözüm yolu arıyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskanlarin-koltuklari-tehlikede_69741.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!