Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkanlık Ateşten Gömlek

Yerel seçimlerin ardından üç hafta geçti. Yeni yöneticiler, çok önemli sorunlarla karşılaştı. Bunlar şöyle sıralandı: İşsizlik, kadro şişkinliği, borçlar ve çarpık yapılaşma. İşte çiçeği burnunda başkanların görüşleri...

Milliyet Ege
Başkanlık Ateşten Gömlek

Yerel seçimlerin ardından üç hafta geçti. Yeni yöneticiler, çok önemli sorunlarla karşılaştı. Bunlar şöyle sıralandı: İşsizlik, kadro şişkinliği, borçlar ve çarpık yapılaşma. İşte çiçeği burnunda başkanların görüşleri:

Özlem Çerçioğlu (Aydın)

Ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da bir numaralı sorun işsizlik. İkinci sıkıntı ise sağlık problemleri. Sosyal güvencesi olmayanlarla yeşil kart alamayanlar, en mağdur kesim. Üçüncüsü de gençlerin dersaneye gidemeyişi. Genel olarak her
belediyede olan sıkıntılar bizde de var.

Ali Erdoğan (Uşak)

Uşak’ın birinci sorunu işsizlik. Çok sayıda başvuru var. Şu anda bin 500’ü geçti. Bu konuyla ilgili proje hazırladık. Meslek edindirme kursuları açıp, insanlara yeni meslekler kazandırmayı hedefliyoruz. Bütçe yetersizliği, kadro şişkinliği ve hizmet binası dağınıklığı diğer sorunlarımız.

Sıtkı Kürüm (Karabağlar)

En önemli sorunumuz işsizlik ve parasızlık. Bir de çarpık yapılaşmadan kaynaklanan imar sıkıntısı var. Bölünmeden dolayı bize geçen personeli tanımaya ve ona göre yerleştirmeye çalışıyoruz. Zaten böyle sorunlarla karşılaşacağımızı göreve gelmeden önce tahmin ediyorduk.

Ercan Tatı (Buca)

Karşılaştığımız en önemli sorun işsizlik. Bununla ilgili müracaat yapanların sayısı 10 bini geçti. İmar yönünden de sıkıntılar var. Yıkım kararlarına itirazlar söz konusu. "Pazaryeri yap" diyenler var. Bir de ne kadar borcumuz bulunuyor, belli değil. Bakanlıktan müfettiş istedik.

Tunç Soyer (Seferihisar)

En büyük üç sorunum zaman, para ve işsizlik. Göreve geldiğimizden bu yana yoğun tebrik ve teşekkür ziyaretlerinden belediyeye zaman yaratmakta zorlanıyorum. İlk önce kentte isdihdam yaratacak projeler üreteceğiz. Fakat herkes, her şeyi hemen istiyor. Yani zaman sorunu var.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskanlik-atesten-gomlek_68326.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!