Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkent Doğalgaz Özelleştirmeye Çıkıyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş'nin yüzde 80 oranındaki hissesinin "satış" yöntemi ile özelleştirilmesi için bugün ihale ilanı verecek. İhalede son teklif verme tarihi ise 19 Temmuz 2010 olarak belirlendi. ÖİB'den yapılan açıklamaya göre, ihaleye yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek.

CNN Türk
Başkent Doğalgaz Özelleştirmeye Çıkıyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş'nin yüzde 80 oranındaki hissesinin "satış" yöntemi ile özelleştirilmesi için bugün ihale ilanı verecek. İhalede son teklif verme tarihi ise 19 Temmuz 2010 olarak belirlendi. ÖİB'den yapılan açıklamaya göre, ihaleye yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek. Gerçek kişiler sadece ortak girişim grubu içinde yer alabilecek. Ortak girişim grubunun tamamı gerçek kişilerden oluşamayacak.

İhaleye katılabilmek için Gizlilik Sözleşmesi imzalanması, şirket hakkında hazırlanan tanıtım dokümanı ile ihale şartnamesi'nin satın alınması zorunlu olacak. Ortak girişim grubu üyelerinden birinin tanıtım dokümanı ve ihale şartnamesi alması yeterli olmakla birlikte, ortak girişim grubunun her bir üyesinin gizlilik sözleşmesini ayrı ayrı imzalaması ve idareye teslim etmesi gerekecek.

İhale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu'nca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Teklif sahiplerinden ihaleye katılabilmek için 20 milyon dolar geçici teminat alınacak.

Tekliflerin, ihale şartnamesi ve tanıtım dokümanında belirtilen hususlar dikkate alınarak hazırlanması ve en geç 19 Temmuz 2010 tarihi saat 16.00'ya kadar üzerinde "Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. İhalesine İlişkin Teklif; Gizli" ibaresi bulunan kapalı bir zarf içerisinde idarenin adresine elden teslim edilmesi gerekecek.

Son teklif verme tarih ve saatinden sonra idareye verilecek teklifler değerlendirmeye alınmayacak.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/baskent-dogalgaz-ozellestirmeye-cikiyor-_79410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!