Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Başkent’e Yeni Cadde

Başkent’e Yeni Cadde

Bugün Gazetesinkara'nın yol haritası değişiyor... Ballıkumcu'da 12 bin 300 metre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde yol yapılıyor. Çankaya, Keçiören, Mamak, Yenimahalle ve Altınova'da da yeni yol ve caddeler açılacak.

Ankara'da yeni yol ve bulvarların açılmasına yönelik çalışmalar aralıksız sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Haber Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, her geçen gün büyüyen kentte yeni yol ve bulvarlara ihtiyaç duyulduğu vurgulandı. Gerek yeni caddeler ve bulvarlar gerekse de bulvarlardan açılan yan bağlantı yollarıyla Başkentin yol haritasının yeniden belirlendiği kaydedilen açıklamada, çalışmaların hızlanarak süreceği ifade edildi. Açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de konuya ilişkin görüşlerine yer verildi. Gökçek, yeni cadde ve bulvarların arazi koşullarına göre modern ve geniş yapılmasına özen gösterdiklerini kaydetti.

Eskişehir Yolu üzerinde yapılaşmanın yoğunlaştığını vurgulayan Gökçek, bu bölgede çalışmaların sürdüğünü, Ballıkuyumcu'da 12 bin 300 metre uzunluğunda ve 35 metreye kadar değişik genişliklerde yollar yapılacağını bildirdi. Yakacık'ta da yeni yol açıldığını belirten Gökçek, Hurdacılar Sitesi'ni Bağlum'a bağlayan 50 metre genişliğinde bulvarın yanı sıra biri 25 metre genişliğinde, 330 metre uzunluğunda diğeri ise 35 metre genişliğinde ve 880 metre uzunluğunda iki yolun daha yapıldığını kaydetti.

Yapımı Sürüyor
Diğer taraftan Karacaören'de Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan yeni yerleşim alanları için 25 metre genişliğinde 1700 metre uzunluğunda yol yapımına da başlandığını ifade eden Gökçek, İncek Bulvarı'nın Çayyolu ile bağlantısını sağlamak amacıyla da 6.4 kilometre uzunluğunda 35 metre genişliğinde ve 8 şeritli yeni bir bulvarın yapımının gerçekleştirildiğini belirtti. Gökçek, Hasanoğlan Beldesi'nde de 30 metre genişliğinde ve 1250 metre uzunluğunda yeni bir yol inşaatına başlandığını kaydederek, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ders aletleri deposunun bölgeye taşınacağını, buna bağlı olarak ortaya çıkacak yapılaşma için bu yola ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskente-yeni-cadde_45909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!