Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkentteki Seçime Şaibe Karıştı

29 Mart yerel seçimlerinde sandıkların açıldığı saatlerde Ankara'da yaşanan elektrik kesintilerinin sabatojdan kaynaklandığı belirlendi. Bu bölgeye elektrik dağıtımın sağlayan trafoları inceleyen polis yetkilileri, bazı kişi ya da kişilerin lokal aksaklık sağlamak için elektriği kestiğini belirledi. Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise olayla

Radikal Gazetesi
Başkentteki Seçime Şaibe Karıştı

29 Mart yerel seçimlerinde sandıkların açıldığı saatlerde Ankara'da yaşanan elektrik kesintilerinin sabatojdan kaynaklandığı belirlendi. TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik Başkent Elektriğin Sabancı Grubu'na bağlı Enerjisa Elektrik A.Ş'ye ihale edildiğini anımsatarak, Dikmen ve Aşağı Ayrancı semtlerinde meydana gelen kesintinin arızadan olduğunu dile getirdi. Keklik,"Ankara'da 4 bin trafo var. Bunlardan 10 tanesinde bir arıza meydana geldi. Lokal bir kesinti oldu. Biz o anda sözlü görüşmelerde bulunduk. Özel sektöre devredildi. Onlara sormak lazım" dedi. Özel sektörün arızayı TEDAŞ'a bildirim zorunluluğu olup olmadığına ilişkin sorumuza Keklik, "Hayır" yanıtını verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından başka bir yetkili de özel sektörün TEDAŞ'a yıllık bir rapor sunacağını ancak günlük rapor sunma zorunluluğunun olmadığının altını çizdi. Başkent Elektrik geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ihalede 1 milyar 225 milyon bedelle EnerjiSa Elektrik Dağıtım A.Ş'ye devredilmişti.

Emniyet'in raporu: Sabotaj

Bu bölgeye elektrik dağıtımın sağlayan trafoları inceleyen polis yetkilileri, bazı kişi ya da kişilerin lokal aksaklık sağlamak için elektriği kestiğini belirledi. Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise olayla ilgili inceleme başlatarak bu trafoları bozan kişileri bulmak için çalışma başlattı. Polisin İl Seçim Kurulu’na elektrik kesintilerine ilişkin gönderdiği raporda, "Kesintilerin trafolara haricen yapılan müdahaleler nedeniyle gerçekleştiği" yönünde oldu.

Danışman: Bize bir şey gelmedi

Ankara İl Seçim Kurulu Başkanı Mustafa Danışman, Ankara’da bazı semtlerde seçim gecesi elektriklerin kesilmesinin "sabotaj olduğu ve bu konuda inceleme başlatıldığı" iddialarıyla ilgili, "kendilerine bu konuda herhangi bir şey gelmediğini" ve "İl Seçim Kurulunun da herhangi bir işlem yapmadığını" bildirdi.

Danışman, aa muhabirine seçim günü yaşanan elektrik kesintilerinin "şebekenin sabote edilmesi" sonucu yaşandığı yönünde Emniyet ve TEDAŞ’tan İl Seçim Kuruluna yazılı veya sözlü herhangi bir şey gelmediğini kaydetti. Danışman, "Ama bundan sonra bir şey gelir mi bilmiyorum. İl Seçim Kurulu olarak biz de herhangi bir işlem yapmadık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskentteki-secime-saibe-karisti_67927.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!