Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Batıçim Çevreci Santral Kuracak

Biriken stoklarını Afrika ülkelerine yaptığı ihracatla aşmaya çalışan çimento sektörünün önemli oyuncularından Batıçim, yeni dönemde de enerji yatırımları ile büyümeyi hedefliyor. Aliağa'da termik santral kurma projesini şimdilik erteleyen Batıçim, çevreci enerji üretecek rüzgar ve hidroelektrik santrali kurmak için fizibilite çalışmalarına

Yeni Asır Gazetesiİnşaat sektöründe yaşanan durgunluk nedeniyle biriken stoklarını Afrika ülkelerine yaptığı ihracatla aşmaya çalışan çimento sektörünün önemli oyuncularından Batıçim, yeni dönemde de enerji yatırımları ile büyümeyi hedefliyor. Aliağa'da termik santral kurma projesini şimdilik erteleyen Batıçim, çevreci enerji üretecek rüzgar ve hidroelektrik santrali kurmak için fizibilite çalışmalarına başladı.

Aliağa Nemrut Körfezi'ndeki iskelesini büyüterek, konteyner limanı haline getirecek olan Batıçim, krizden çıkış ile birlikte yatırımlarına start verecek. Krizin global olması nedeniyle yatırımlarını şu anda askıya aldıklarını açıklayan Batıçim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tufan Ünal, bundan sonraki öncelikli büyüme alanlarının enerji sektörü olduğunu söyledi.

Rüzgar ve hidroelektrik santrali kurmak için fizibilite çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Ünal, halen 45 MW'lik bir enerji santraline sahip olduklarını vurguladı. 80-120 megavat üretim yapacak iki ayrı rüzgar enerjisi santralı projesi üzerinde çalıştıklarını açıklayan Ünal, "3 milyon TL sermaye ile kendi enerji şirketimizi geçen yıl kurduk. Ak Enerji'ye ait santral de geçen yıl bünyemize dahil oldu. Aliağa'daki termik santral projemizi şimdilik askıya aldık. Yenilenebilir ve çevreci enerji yatırımlarını gündemimize aldık. Rüzgar enerji santralı ile birlikte, Fethiye ve Dalaman'da da hidroelektrik santralı kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/baticim-cevreci-santral-kuracak_68170.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!